Samsung Çentikli Akıllı Telefon Tasarımı İçin Patent Alacak

Fahri Gün 16 Nis 2018 Mobil 468  0

Ünlü teknoloji şirketlerinden Samsung, çentikli akıllı telefon tasarımı için özel bir patent alıyor. Böylece tıpkı iPhone X gibi Samsung şirketi de çentikli ekrana sahip akıllı telefonlarla karşımıza çıkacak.

Çentikli ekran tasarımlı akıllı telefonlar son zamanlarda bir hayli yaygınlaşsada Samsung bu furyadan uzak kalmasıyla dikkatlerden kaçmamıştı. Ünlü şirket, uzun bir aradan sonra çentikli tasarım ile ilgili ilk net hamlesini gerçekleştirdi. Şirketin çentikli tasarım patenti almak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Kavisli ekran teknolojileri konusunda pek çok ürünle karşımıza çıkan Samsung, akıllı telefon alanında ayrıca son derece ince alt ve üst tabakalı cihazlarla karşımıza çıkmıştı. Samsung, çentikli tasarıma geçmeye karar vermesine rağmen bazı klasik özelliklerini de yitirmek istemiyor. Cihazın alt tarafında kulaklık girişi bulunacağına kesin gözüyle bakılıyor. Başvurulan patent ile ilgili ortaya çıkarılan bir sızıntı görselde de zaten bu açıkça görülüyor.

Bir başka gelişmenin de parmak izi tarayıcısı ile ilgili olduğunu belirtelim. Samsung, çentikli ekran tasarımı konusunda yine alıştığımız dizaynı koruyacak. Tarayıcıyı ekran içerisine gömecek. Söz konusu yeni Samsung atılımının ilk örneğini Samsung Galaxy S10 modelinde görebiliriz. Konu ile ilgili sürecin takipçisi olacağız.

Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar
IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)