Samsung Akıllı Saat Arayüzlerine Dair Mühim Gelişme

Fahri Gün 27 Şub 2019 Mobil 217  0

Akıllı telefon kategorisinin en önemli markalarından biri olan Samsung, akıllı saat arayüzleri hususunda bir şokla karşı karşıya kaldı. İddialara göre Samsung, akıllı saatlerinde İsviçreli saat üreticisi Swatch’ten fikir çaldı. 

Teknoloji devleri bazen birbirlerine fikri ve sinai haklar kapsamında davalar açabiliyor. Bunlara örnek olarak gösterilebilecek yeni bir hadise de iki ünlü teknoloji markası Samsung ve Swatch arasında yaşandı. Swatch tarafından açılan davaya göre Samsung, Swatch markasının ürettiği akıllı saatlerdeki arayüzlerin aynısını izinsiz bir şekilde kullanıyor. İşte bu iddia ile bir anda davalı taraf olan Samsung, şimdi bu durumdan sıyrılmanın bir yolunu arıyor.

Samsung haksız rekabetle suçlandı

Gear Sport, Gear S3 Classic ve Frontier akıllı saatlerinde kullandığı arayüzler konusunda sıkıntıya düşen Samsung, Swatch tarafından açılan dava ile karşı karşıya kaldı. Swatch dava metninde Samsung’u haksız rekabetle suçladı.

Karar merakla bekleniyor

Samsung markasının ise kopyalama suçunu kabul etmediği bildirilmekte. Bu durumda mahkemeden nasıl bir karar çıkacağı büyük merakla beklenmekte. Sonucu görebilmek için biraz daha zaman gerekiyor. 
Etiketler:
samsung-s7-teknik-özellikleri
Galaxy S7 Önemli Bir Güvenlik Güncellemesi Aldı
Huawei P40 ve P40 Pro’ya Yeni Güncelleme Geldi
Sony Ericsson W707 Yıllar Sonra Satışa Sunuldu
Honor ViewPad 6 5G Tablet Modeli Tanıtıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)