Kingdom Hearts III Satış Rakamlarıyla Büyülüyor

Fahri Gün 28 Şub 2019 Oyun 540  0

Kingdom Hearts serisinin kendisine has büyük bir kitlesi olduğu yadsınamaz bir gerçek. Serinin kitlesi her geçen gün daha da artarken yeni oyun Kingdom Hearts III ile birlikte artık çok daha popüler bir hale gelmeye başladığını söyleyebiliriz. 

Kingdom Hearts III oyunu bundan bir ay kadar önce PlayStation 4 ve Xbox One için resmen çıkışını gerçekleştirdi. Square Enix’in üstlndiği oyun özellikle uzak doğu ülkeleri tarafından oldukça seviliyor. Bu ülkelerin başında Japonya geliyor. Japonya’da satışa sunulduğu ilk üç günde 100.000’den fazla satmayı başardığı ortaya çıktı. 

102.054 satış rakamına ulaştı

Sahip olduğu hikaye, sunduğu önemli çeşitlilikler ve özenle hazırlanmış içerikleriyle dikkat çeken yapım, Japonya’da yalnızca üç günde 102.054 adet sattı. Bu rakamın yalnızca dijital satışlardan ibaret olduğunu da ayrıca belirtelim. Fiziki satışlar da hesaba katıldığında çok daha yüksek bir rakama ulaşılması olası. 

En çok satan Super Smash Bros. Ultimate

Öte yandan Japonya’da hafta bazında en çok satan oyunlara bakıldığında ise Super Smash Bros’un başarısı dikkat çekiyor. Super Smash Bros. Ultimate oyunu 128.439 kopya satarak önemli bir rekorun sahibi oldu. 
Etiketler:
The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)