NVIDIA Shadowplay Tanımı ve Kullanımı

Fahri Gün 02 Şub 2018 Bilgisayar 361  0

NVIDIA şirketinin popüler  yazılımlarından Shadowplay’in ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını anlatıyoruz. Makalemizi inceleyerek Shadowplay ile ilgili önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.

NVIDIA Shadowplay, oyunlarda ekranı kaydetmeye, oyun videolarını yakalamaya ve bunları paylaşmanıza yarayan bir programdır. NVIDIA Shadowplay’in kullanılabilmesi için sistemde NVIDIA grafik kartı ve NVIDIA Experience yazılımının bulunması gerekir.

Shadowplay’i kullanabilmek için ilk olarak NVIDIA Experience uygulamasını bilgisayarımıza kuruyoruz ve ardından açıp sağ üst köşeden Paylaşım ikonuna tıklıyoruz. Karşınıza büyük bir pencere gelecektir. Gördüğünüz gibi Anında Yeniden Oynatma, Kaydetme, Canlı Yayın, Galeri gibi pek çok özellik karşınıza çıkacaktır. O özelliklerden ihtiyacınız olanın üzerine tıklayarak kullanabilirsiniz. Mesela video kaydı almak istiyorsanız Kaydet üzerine tıklayıp yakalamayı aktif hale getirmeniz yeterlidir.

Görselde de gördüğünüz üzere basit bir arayüzü vardır. Mikrofon, Ayarlar gibi seçeneklere ulaşabileceğiniz ikonlar da görselde gösterilmiştir.

Shadowplay uygulaması aktifken Alt + F1’e basarsanız otomatik olarak ekran görüntüsü alıp Galeri klasörünüze kaydedecektir. Eğer bir videoyu diskinize kaydetmek isterseniz de Alt + F10 kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Etiketler:
Dizüstü Bilgisayarı Oyunlar İçin Daha Performanslı Hale Getirme Yöntemleri
Excalibur G670 Resmen Çıktı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)