Nokia 5.1 Artık Sipariş Edilebiliyor

Fahri Gün 24 Haz 2018 Mobil 425  0

Nokia, yeni akıllı telefonu Nokia 5.1’i ön siparişe açtı. Kullanıcılar cihazı hemen sipariş verip kısa sürede sahip olabilir.

Akıllı telefon dünyasında son zamanlarda etkinliğini arttıran Nokia, HMD Global çatısı altında Android yazılımlı telefonlarla karşımıza çıkıyor. Nokia 5.1 de Android işletim sistemli telefonlardan biri olarak ön plana çıkıyor.

Nokia 5.1, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan, MT6755S yonga setinden gücünü alan orta segmente ait bir model. Fiyatı da 1000 – 2000 TL bandında olacak. Ancak ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şua an için net olarak belli değil.

Cihaz bugün ön sipariş için aktif hale getirildi. Satın almak isteyenler erkenden sipariş edebiliyor. Ön sipariş fiyatı ise Rus kaynaklara göre 189 Euro. 189 Euro, Türk lirası olarak 1031 TL yapıyor.  Vergileri de üzerine eklediğinizde Nokia 5.1 normal bir fiyattan Türkiye’de olacak diyebiliriz.

2.1, 3.1 ve 5.1!

Nokia, daha önce yeni akıllı telefon serisini ilginç bir isimle duyurmuştu. Bunlar 2.1, 3.1 ve 5.1 idi. Normalde bu tarz isimlendirmeler yapılmadığından Nokia’nın alışılmışın epey dışına çıktığını söyleyebiliriz. Şirket uzun bir dönem daha HMD Global çatısı altında çalışmalarını sürdürecek ve bu telefon serisi gibi daha pek çok telefonu bizlerle buluşturacak.

 

Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)