HTC, U12 Plus Telefonlarını İletmekte Sıkıntı Yaşıyor

Fahri Gün 24 Haz 2018 Mobil 263  0

HTC’nin U12 Plus modeli ile ilgili önemli bir sorun yaşadığı ortaya çıktı. HTC, U12 Plus modellerini temin etmekte sıkıntı çekiyor. Şirket bu konuda resmi açıklamada da bulundu.

HTC U12 Plus’ı ön sipariş aşamasından satın alan kullanıcılar, karşı tarafın taahhüte uymadığını, daha doğrusu uyamadığını farketti. Telefonları satın almalarına rağmen ellerine ulaşmayan teknoloji severler tepkilerini gösterirken HTC cephesinden konu ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Bazı iddialara göre HTC U12 Plus modelinde stok sıkıntısı yaşanmaktaydı. U12 Plus satışları çok iyi ilerlediği için satın almak isteyenler beklemek durumunda kaldı gibi bir algı oluştu. Ancak aslında HTC yaşadığı bir teknik aksaklık nedeniyle telefonları dağıtamadı. Şirket ortada bir problem olduğunu kendisi de doğruladı.

HTC tarafından yapılan açıklamada telefonun ön siparişleri ile ilgili yaşanan sistemsel bir problem nedeniyle telefonlar sahipleriyle buluşturulamıyor. Herhangi bir stok sorunu olmadığını ifade eden HTC, sorunun sistemsel bir hatadan kaynaklandığını itiraf etti. Şirket sorunun yakın zamanda çözüleceğini ve telefonların sahipleriyle buluşturulacağını açıkladı.

Aslında HTC tarafından yapılan açıklama da bir hayli talihsizdi. Kullanıcılara düzgün bir tarih verilemedi bile. Yani şu an telefon için ödeme yapan pek çok kişi telefonun ne zaman ellerine geçeceklerini tahmini bir tarih olarak dahi bilmiyor. Bu da ayrı bir sorun olarak dikkat çekiyor.

Etiketler: ,
Mi Note 10 Artık Türkiye’de!
Samsung, Akıllı Telefon Satışlarında Anavatanında Farkı Açıyor
Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)