Motorola Cephesinde Sürpriz Gelişme: Moto X5 İptal Edildi

Fahri Gün 10 Mar 2018 Mobil 187  0

Motorola’nın üzerinde çalıştığı Moto X5 akıllı telefonunu iptal ettiği, satışa çıkarmayacağı öğrenildi. Bunun nedeni ise alınan küçülme kararı.

Özellikle akıllı telefonlar yaygın olmadan önce cep telefonu dünyasının en önemli markalarından biri olan Motorola, her ne kadar eski günlerinden uzak olsada akıllı telefon kategorisinde de varlığını hissettirmeye başladı. Fakat şirketin şu günlerde aldığı kararlar Motorola için bir farklı yeni dönemi daha işaret ediyor.

Motorola, Lenovo tarafından satın alındı ve ardından şirket içerisinde Lenovo küçülmeye gitme kararı verdi. Bu konuda yeni gelişmeler şu günlerde yaşandı ve Moto X5 akıllı telefonunun üretiminin de iptal edilmesinde karar kılındı. Motorola cephesinde 190 kişi işten çıkarılırken, bazı akıllı telefon pazarlarından uzaklaşma kararı da alındı. Bunun başlıca sebebinin mali çıkmaz olduğu düşünülüyor.

Motorola, yüzlerce işçiyi içerisinde barındıracak gücü artık kendisinde bulamıyor gibi gözüküyor. 190 kişi azımsanacak bir sayı değil ve bu rakamın doğrudan Motorola tarafından açıklanmadığını, sızıntılar ile ortaya çıkarıldığını da söyleyelim. Motorola tepki çekmemek adına kaç kişiyi işten çıkardığını saklı tutuyor olabilir.

Genellikle küçülmeye giden teknoloji şirketleri eski günlerini mumla aratıyor ve tekrar güçlenmeleri çok zor oluyor. Bakalım Motorola bu kaideyi bozmayı başarabilen bir istisna olabilecek mi?

Etiketler:,
Huawei Nova 3 Akıllı Telefonunun İşlemcisi Ortaya Çıktı
Galaxy Tab Advanced 2 Sektöre Hareketlilik Getirmeye Geliyor
Leagoo Power 5 Akıllı Telefonu Alışılmışın Dışında Bir Batarya Sunacak!
Nokia 2 İçin Sürpriz Oreo Güncellemesi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)