Panasonic Güvenlik Kamerası Alanından Çekilebilir

Fahri Gün 10 Mar 2018 Teknoloji 293  0

Ünlü teknoloji şirketlerinden Panasonic’in güvenlik kameraları üzerine üretim yapan Çin’deki büyük fabrikasını satacağı idda edildi. Peki Panasonic’in aldığı bu kararın altında yatan sebep ne? İşte ayrıntılar…

Japonya’nın önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Panasonic, ülkemizde de yakından tanınan bir marka. Pek çok teknolojik ürün sunan Panasonic ile ilgili son zamanlarda ortaya atılan yeni bir iddia gündemi sarstı. Panasonic şirketinin Çin’de yer alan, güvenlik kamerası üzerine üretim yapan ünlü fabrikasını satacağı konuşuluyor. Hatta Panasonic şirketinin fabrika için biçtiği değer bile açığa çıktı. Sızıntılara göre fabrikanın değeri 450 milyon dolar olarak belirlendi.

Panasonic’in önemli bir fabrikasını satma kararı almasının altında yatan sebep ise mali çıkmaz değil. Şirketin hedefi otomotiv sektörüne dahil olabilmek. Otomobil parçaları alanına katılmak isteyen Panasonic, otomobil teknolojilerinden etkilendi ve yatırımlarını da buna göre yapmayı hedefliyor. Güvenlik kameraları yerine otomobil kategorisine ağırlık vermek isteyen Panasonic, bunun için ciddi bir mali kaynağa ihtiyaç duyuyor. Çin’de bulunan fabrika  bu kaynağı neredeyse karşılıyor. Bu sebeple Panasonic, ürünü biçtiği değerden düşürmeden satmaya çalışacaktır. Bu da uzun süre satamamasına neden olabilir.

Panasonic’in otomobil alanındaki temel hedefi otomobil bataryaları. Hali hazırda zaten Tesla’nın en büyük tedarikçilerinden biri konumunda olan Panasonic, otomobil bataryaları alanına çabucak girebilirse elini daha da güçlendirecek.

Etiketler:
Facebook, ZeniMax ile VR Hususunda Uzlaşmaya Vardı
Play Store Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Paylaşıldı
Google Home Hub Tanıtımı Öncesi Önemli Sızıntı
Spotify Kişiselleştirilmiş Şarkı Önerilerini Test Etmeye Başladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)