Microsoft Yeni Bir Notepad Cihazı Üzerinde Çalışıyor

Fahri Gün 16 Ara 2017 Bilgisayar 536  0

Ortaya çıkan bilgiler Microsoft’un yeni bir Surface Notepad cihazı ürettiği yönünde.  Microsoft, tasarımsal açıdan ve teknik özellikler açısından kullanıcıların işine yarayabilecek bir ürün üretebilmek için kolları sıvamış görünüyor.

2017 yılının başında Microsoft tarafından alınan bir patent, tamamiyle katlanabilir bir not defterine benzeyen Surface Notepad üretmeye yönelikti ve Microsoft bu patentin sağladığı avantajı artık kullanıyor.  Menteşeli, görüntü olarak katlanabilir deftere benzeyen notepad taslağını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz:

Yukarıda da gördüğünüz üzere bu cihaz adeta ters çevrilmiş bir dizüstü bilgisayara benziyor. Tam açı katlanabilmesi ve tek elle taşınabilmesi önemli bir artısı olarak gösteriliyor. Ekranların ikisi birleştirilerek monitör kadar büyük bir ekran görüntüsü de alınabildiği söyleniyor.

Cihazın menteşelerini de resimde yine görebilirsiniz. Klavye bulunmaması da dikkatinizi çekmiştir. Dokunmatik klavye yerleştirilen cihazda aynı zamanda fiziksel klavye de bulunuyor. Not alınabilmesi amacıyla da kalem var. Bu yönüyle iş adamları, öğretmenler, öğrenciler gibi gruplar için iyi bir hizmet sunacağı ifade ediliyor.

Bu cihazda hangi işletim sisteminin bulunacağı şu an için belli değil ve iddialara göre Microsoft, Windows’tan farklı bir işletim sistemi hazırlıyor. Söz konusu işletim sisteminin tamamiyle bu tasarım ile alakalı olduğu düşünülüyor.

 

Etiketler: ,
Dizüstü Bilgisayarı Oyunlar İçin Daha Performanslı Hale Getirme Yöntemleri
Excalibur G670 Resmen Çıktı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)