Mi A2 Akıllı Telefonu İçin Önemli Pie Gelişmesi!

Fahri Gün 11 Kas 2018 Mobil 191  0

Xiaomi, Mi A2 beta sürümü için Android Pie işletim sistemini paylaştı. Beta kullanıcıları Pie sürümünü test etmeye başladı.

Xiaomi daha önce pek çok akıllı telefon için Pie güncellemesinin gerçekleştirileceğini duyurmasına karşın Mi A2 için güncelleme sunacağını açıklamamıştı. Dolayısıyla Mi A2 telefonunun Pie sürümüne yükseltilip yükseltilmeyeceği konusunda belirsizlik hakimdi. Ancak artık bu belirsizlik sona ermiş gözüküyor. Çünkü Xiaomi, Pie güncellemesini Mi A2 telefonu için beta sürecine soktu. Beta sürecinde bir aksilikle karşılaşılmaması halinde çok yakında Mi A2 için Pie güncellemesi resmen gerçekleştirilmiş olacak.

XDA forumları aracılığıyla yayınlanan beta güncellemesini pek çok kullanıcı test etmeye başladı. Peki Mi A2 nasıl özelliklere sahipti? Gelin bir hatırlayalım: 5.99 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olan Mi A2, RAM ve depolama alanı konusunda bolca seçenek sunmakta idi. 4 GB RAM / 6 GB RAM ve 32 GB / 64 GB ve 128 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle gelen telefon, 3010 mAh büyüklüğünde pil içermekte. 20 + 12 MP çift arka kameraya sahip olan telefonun ön yüzünde de 20 MP ölçeğinde bir adet selfie kamerası bulunmakta. Ürün yonga seti olarak ise orta segment telefonlarda sunulan Snapdragon 660 içermekte.

Etiketler: ,
Honor 7S Akıllı Telefonu A101’e Geliyor
Nubia Z20 İçin Geri Sayım Başladı
Xiaomi Mi A2 Modeline Yeni Bir Güncelleme Sunuldu
Huawei, Apple ve Samsung Arasındaki Savaş Nasıl Gidiyor? İşte Son Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)