LG G6

LG G6 Serisi Güney Koreli Markaya Yaramadı

ibrahim KIZILIRMAK 03 Ağu 2017 Mobil 706  0

LG, geçtiğimiz aylarda yeni seri amiral gemisi akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Yeni seri akıllı telefonların çıkış yapmasıyla beraber markanın umutlarının da bir hayli yüksek olduğu konuşulmuştu. LG G6 modelinde herkes yüksek satış rakamı beklerken telefonların Snapdragon 821 işlemci modellerine sahip olması adeta LG markasının eleştiri yağmuruna tutulmasına neden olmuştu. Kendi ülkesinde bile satışlarında düşüşler yaşadığı görülen markanın dünya genelinde ise ciddi bir düşüş yaşadığı ortaya çıktı. LG G6 modeli için yapılan son değerlendirme ise markanın evrensel pazarda da başara edemediğini göstermekte. Son verilere göre marka kâr etmek bir yana dursun zarar etmiş gibi gözüküyor.

LG G6 Ne Kadar Zarara Neden Oldu?

Bir yandan satış elde edememesi bir yandan da harcadığı maliyetleri karşılayamaması nedeniyle markanın bu modelden 117 milyon dolar rakamında zarar ettiği ortaya çıktı. Verilere göre LG G6 akıllı telefonlarının satışında neredeyse hiç başarı elde edilemedi. 116 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir fiyatla beraber zarar açıklayan markanın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu. Şimdilik teknoloji devinin LG V30 modelleri üzerinde yoğunlaştığı ve zararını bu modellerden çıkaracağı belirtiliyor.

LG G6

Üst düzey teknolojilere sahip olması beklenen yeni seri akıllı telefonların, yeni işlemciler ve yüksek bellek miktarıyla beraber açığı kapatacağı ve zararı karşılayacağı da düşünülüyor. Şu an için telefonların tanıtılmasını beklemek en doğru seçim olacak ama erken bir yorum yapacak olursak LG V30 modelinin fiyatı yüksek olursa rakiplerini pek geride bırakamayacağı düşüncesi var. Özellikle telefonların Note 8 ve iPhone 8 modellerine karşı başa çıkacak bir seri olması gerekiyor. Haliyle yine LG beklentileri elde edemeyebilir. Bunun için yeni modelin çıkış tarihini beklemek gerekecek.

Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)