iPhone 8 Şarj Teknolojisi Konusunda Yeni Bilgiler

ibrahim KIZILIRMAK 03 Ağu 2017 Mobil 836  0

Tanıtımına kadar iPhone 8 modeli hakkında resmi bir bilgi elde etmek mümkün olmayacak. Bırakalım resmi bilgileri Apple’ın diğer firmalardan farklı olarak yeni seri akıllı telefonları hakkında son ana kadar konuşmadığını da biliyoruz. Bu ve buna benzer nedenlerle beraber iPhone 8 akıllı telefonların özellikleri ve sistemleri hakkında çok fazla bilgi elde edebilmek mümkün olmuyor. En azından şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilerin netlik kazanamadığını söylemek gerekiyor. Şimdiye kadar gelen tüm bilgiler Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen bilgiler olarak değerlendiriliyordu. Fakat son bilgiler Apple’ın paylaştığı kodlarla beraber ortaya çıktı. HomePod için paylaşılan kodlarla beraber iPhone 8 modeli için en ne t bilgiler de ortaya çıktı. Son olarak telefonların şarj teknolojisi hakkında bazı bilgiler elde edildi.

İPhone 8 Kablosuz Şarj Teknolojisiyle Gelecek

HomePod modeli için paylaşılan yeni kodların içerisinde iPhone 8 modelinin kablosuz şarj teknolojisinin ortaya çıktığı belirtiliyor. Yeni iPhone 8 akıllı telefonlarının içerisinde kullanılacağı belirtilen kablosuz şarj teknolojisinin kodlar içerisinde görüntülendiğini de görüyoruz. HomePod kodları içerisinde iPhone 8 modeline ait olduğu belirtilen kod adının kablosuz şarj teknolojisi içerisinde de görüldüğü belirtiliyor. Buna göre telefonların standart olarak bildiğimiz kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceği görülüyor.

İPhone 8 Kablosuz Şarj

Ekstra yeni bir teknoloji değil mevcut olan ve akıllı telefonlarda çok sık kullanılan kablosuz şarj teknolojisine neredeyse birebir bir sistemin kullanılacağı görülen kodlarla beraber bir konu hakkında daha bilgiler ortaya çıkmış gibi duruyor. Tabi kablosuz şarj teknolojisinin desteklenmiş olması iPhone 8 içerisinde belli başlı değişikliklerin yapılabileceği anlamına da geliyor.

Bu noktada özellikle tasarımsal açıdan değişiklik durumu söz konusu olabilir. Tüm bunlar için Apple’ın yapacağı tanıtım tabi ki son nokta ve en net bilgileri veren etkinlik olacak fakat bu kodların da doğrudan Apple tarafından paylaşılmış olması bir nevi kesin bilgilerin elde edilmesini sağladığı belirtiliyor.

Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)