Amazon

Amazon Türkiye’ye Gelmek İçin Çalışmalara Başladı

ibrahim KIZILIRMAK 03 Ağu 2017 Webmaster 757  0

E-ticaret sadece ülkemizde değil tüm dünyada hızla gelişen sektörlerden biri olarak değerlendiriliyor. Ülkemizde de giderek yaygınlaşan e-ticaret sistemlerinin, dünya pazarında ise büyüme oranı çok daha yüksek. Öyle ki bu alanda hizmet veren firmaların her geçen gün biraz daha büyüdüğünü ve pazar üzerinde hacmini arttırdığını görüyoruz. Bu firmalara arasında en büyük olanlarından birisi de  Amazon. İnternet devinin dünyanın birçok ülkesinde verdiği satış desteğiyle beraber öne çıkan firmalardan biri olduğu ve dünyanın en çok kazanan markalarından da biri olduğu biliniyor. Dünya üzerinde en çok kazanan firmalardan biri olarak bilinen Amazon tüm bunlarla beraber Pazar payını biraz daha arttırmak için yeni adımlar atmaya başladı. Markanın bir sonraki adımında ise ülkemizin de olduğu belirtiliyor.

Amazon Türkiye Desteği Gelebilir

Doğrudan Amazon yetkilileri tarafından açıklanan bilgilere göre Amazon direk Türkiye satışına başlamak için hazırlıklarına başladı. Şu an için Türkiye’den alışveriş yapılabilmesi adına belli başlı sistemler, yöntemler bulunuyor. Özellikle Almanya üzerinden kargosuz alışveriş yapmak mümkün. Fakat firma bu durumu değiştirerek direk olarak ülkemiz üzerinden satış yapmaya hazırlanıyor. Doğrudan ülkemiz üzerinden satışa başlanması ise diğer ülkelerde olduğu gibi çok kolay bir şekilde ürün alınmasına olanak sağlayacak. Mevcut e-ticaret sistemlerine de en büyük rakiplerden biri olması beklenen dünya çapında firmanın, pazara girmesiyle beraber şartların nasıl değişeceği de merak bekleniyor. Şimdilik konu hakkında çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Amazon

Eğer başarılı olunursa Amazon’un Türkiye pazarına girmesi için yeni bir yatırım yapması gerekecek. Öyle ki depoların ve ürün merkezinin Türkiye içerisinde olması gerekiyor. Bu durumda da firmanın ya yeni yatırımlarla gündeme geleceğini göreceğiz ya da şu an kullanımda olan mevcut bir e-ticaret sistemi satın alınacak. Firma böylelikle en iddialı e-ticaret firması olarak ülkemize girmiş olacak. Tüm bu adımların ne zaman kesin olarak atılacağı konusunda da bir bilgi yok. Görüşmelerin devam ettiği de belirtilirken sonuçların ne zaman belli olacağı da merakla beklenmekte.

Etiketler: , ,
WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)