Karşınızda Surface Book 2!

Buğra Özçelik 20 Eki 2017 Bilgisayar 530  0

Microsoft, geleceğin dizüstü bilgisayarı olarak nitelendirdiği Surface Book 2 modelini görücüye çıkardı.

Oldukça yenilikçi bir tasarım anlayışıyla üretilen Surface Book 2, bir çok açıdan başarılı bir performans alabileceğiniz bir bilgisayar olarak göze çarpıyor. Microsoft, bu modelde yapay zeka, öğrenebilen makineler, karıştırılmış gerçeklik dahilinde oyun deneyimi gibi konulara özen göstererek ortaya çok amaçlı bir dizüstü bilgisayar çıkarmayı başarmış.

 

 

Surface Book 2  13 ve 15 inç boyutunda iki farklı versiyon olarak geliyor. 13 inç boyutunda ekrana sahip olan versiyon 7. jenerasyon bir Intel Core i5 ya da 8. jenerasyon bir Intel Core i7 işlemciyle gelirken, 15 inç boyutundaki versiyonda sadece 8. jenerasyon bir Intel Core i7 işlemci seçeneği mevcut.

Grafik kartı olarak kullanıcılara Nvidia GeForce GTX 1050 ve Nvidia GeForce GTX 1060 olmak üzere içi seçenek sunuluyor. Bu grafik kartlarının güç tasarrufu yetenekleri sayesinde Surface Book 2 ile tek şarjda 17 saate kadar video izlemek mümkün.

Gelelim bilgisayarın ekran özelliklerine. 3240×2160 çözünürlüğe kadar yükselen opsiyonların mevcut olduğu ekranlar dokunmatik özelliğinde ve Surface Pen, Surface Dial gibi özellikler ile de tam uyumlu olarak çalışıyor.

Günümüzdeki çoğu oyunu 1080p çözünürlükte 60 FPS ekran yenileme hızıyla oynatabilme yeteneğine sahip olan Surface Book 2 tam olarak bir oyuncu bilgisayarı olmasa da bu açıdan bir çok kullanıcıya yeterli gelecektir.

Microsoft, özellikle en büyük rakibi Apple tarafında dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar eksiğinden faydalanma niyetinde gibi görünüyor. Farklı opsiyonların olduğu Surface Book 2 dizüstü bilgisayarının en düşük versiyon fiyatı ise 1500$ seviyesinde.

Fiyat olarak sizce Surface Book 2 alınabilecek bir dizüstü bilgisayar olabiliyor mu? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O
Bilgisayar Kullanıcıları Açısından Sağlığı Koruyabilmek İçin İpuçları
Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi
Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)