iPhone Silinen Medya Dosyalarını Geri Getirme Yöntemi

Fahri Gün 07 Nis 2020 Mobil 330  0

Yeni yazımızda iPhone cihazlarda silinen medya dosyalarını nasıl geri getirebileceğinize değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

iPhone kullanıcılarının faydalanabileceği çeşitli veri kurtarma programları vardır. Söz konusu programları kullanarak silinen fotoğraf gibi medya dosyalarını geri getirebilmek mümkün olabilir. iPhone cihazlarda aslına bakarsanız iCloud, iTunes gibi yedekleme imkanları var ancak kullanıcılar bunları güvenli bulmadıklarından çoğu kullanıcı bunlarla yedekleme yapmamakta. Bu durumda silinen bir medya dosyasını nasıl geri getirebileceklerini merak etmekteler.

iMyFone D-Back iPhone Data Recovery

Aslına bakarsanız çok fazla iPhone veri kurtarma programı mevcut. Bunlardan bazıları Windows, Mac için bile aktif ve bu durum seçim yapmanızı zor hale getirebilir. Bu yüzden biz size en popülerlerinden örnek vererek bahsedelim. Kullanabileceğiniz veri kurtarma programlarından biri iMyFone D-Back iPhone Data Recovery olup, bu program ile kurtarma modunu seçerek kolay bir şekilde verilerinizi kurtarabiliyorsunuz. Bunun için ilk olarak uygulamayı kurup kurtarma modunu seçin.

Söz konusu kurtarma modları şu şekilde ayrılıyor:

  • Akıllı Kurtarma,
  • iOS Cihazlardan Kurtarma,
  • iCloud ve iTunes Yedeğinden Kurtarma
Kurtarma seçeneklerinden uygun olanı seçtikten sonra ikinci adım olarak Tara’ya tıklayacak ve böylece verileri ön izleyin. Sonrasında kurtarmak istediğiniz medya verilerini seçin. Böylece kurtarma işlemi başlayacak ve tamamlanacaktır.

Örnek olarak iPhone telefonda silinen fotoğrafların nasıl geri getirilebileceği ile ilgili olarak şu adımları da anlatalım:

İlk olarak programı açıp “Recover from iOS Device”ı seçip Start’a tıklıyoruz. Sonrasında Photo seçimini yapıp Next komutu ile devam ediyoruz. iPhone telefonu bilgisayara bağlıyor ve Scan’e tıklayarak aratıyoruz. Bu süre iPhone telefonunuzda ne kadar fotoğraf bulunduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Tarama bittiğinde Only Show the Deleted butonunu etkin hale getirin ve fotoğraflarınızı ön izleyip ihtiyacınız olanları seçerek Recover butonuna tıklayın. Böylece fotoğraflar seçmiş olduğunuz klasöre geri yüklenecektir.
Etiketler: ,
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)