iPhone Numara Gizleme Yöntemi

Fahri Gün 20 Oca 2021 Mobil 378  0

iPhone Numara gizleme yöntemini kullanarak aradığınız kişinin sizin telefon numaranızı görmemesini sağlayabilirsiniz. Peki bu nasıl yapılır? Yazımızda detaylarıyla değiniyoruz.


iPhone üzerinden birisini aramak istiyor fakat karşı tarafa kişisel telefon numaranızın gitmemesini istiyorsanız bunu yapabilmeniz için uygulayabileceğiniz yöntemler bulunuyor. Bu işleme göçmeden önce yöntemin numaranızın görünürlüğünü gizleyeceğini ancak yasal merciilere başvuru halinde numaranızın arama kayıtlarından görüntüleneceğini belirtelim. Dolayısıyla numaranızı sadece aradığınız kişiden gizleyebilmektesiniz. Operatörünüzde numaralar kaydedilmeye devam edecektir.


IPhone Numara Gizleme


Uygulayabileceğiniz basit yöntemler bulunuyor. Bunlar arasından en Pratik olanını anlatmak gerekirse; Ayarlar uygulamasını açıp oradan da Telefon menüsüne tıklayın. Ardından Numaramı Göster sekmesine dokunup kutucuğu kapalı hale getiriniz. Bu yöntem sayesinde numaranız herkesten gizlenecek olup eğer herkesten gizlemek değil de sadece bir çağrı için aramayı gizlemek isterseniz aramak istediğiniz numaranın başına #31# kodunu eklemeniz yeterli olacaktır. Bu kodu girdiğiniz zaman karşı tarafa telefon numaranız ulaşmayacaktır.


Ufak bir uyarı


Siz yukarıdaki ayarlamayı yapıp numaranızı gizleseniz bile eğer karşı taraf bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları engellediyse yapacağınız arama bir işe yaramayacaktır çünkü karşı tarafa ulaşamayacaktır. Dolayısıyla gizli arama yöntemini uygulamadan önce bu unsuru da göz önüne almanızda yarar var.
Etiketler: ,
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)