iPhone iOS Jailbreak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 03 Eyl 2020 Mobil 426  0

Yeni yazımızda iPhone akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan iOS işletim sistemi hususunda Jailbreak hakkında bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

iOS işletim sistemli cihazlarda pek çok açıdan kullanıcıları kısıtlayan unsurlar bulunmaktadır. Jailbreak işlemi bu kısıtlamaları aşmaya yaramaktadır. Kullanıcılar iOS cihazlarını daha özgür olarak kullanmak adına jailbreak işlemi uygulayıp App Store dışındaki APP dosyalarını da yükleyebilirler. Böylece App Store’un tekelliğini ortadan kaldırabilirler. Jailbreak işleminin veri kaybına neden olabileceğini işleme başlamadan hemen önce ifade ederek sizi uyaralım.

Peki Jailbreak nasıl uygulanır ?

Jailbreak işlemi yapabilmek için iPhone cihazınıza mobil uygulama indirmeniz gerekiyor. Mobil uygulama aracılığıyla jailbreak işlemini daha basit ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. İlk olarak iPhone cihazınızın güncel olduğundan emin olmanız gerekmekte. Güncel olduğundan emin olmanız için Ayarlar > Yazılım Güncellemesi sayfasına girip o bölümden kontrol ediniz. Ardından Hexxa Plus mobil yazılımını indiriniz ve kurulumunuzu tamamlayınız, Uygulamayı açıp Get Repos butonuna tıklayın. Ardından ios.cyrepo.tk linkini kopyalayıp Extract Repo sayfasını açınız ve linki bu sayfanın içerisine yapıştırıp İndir butonuna dokunun. İndirilen profile gidip yükleyiniz. Böylece işlem tamamlanacaktır.

Jailbreak Güvenli Bir İşlem Midir?

Jailbreak işlemi sonrasında cihazınıza yükleyeceğiniz mobil uygulamalar tamamen sizin insiyatifinizde olacağı için tam olarak güvenli olmayacağını söyleyebiliriz. Jailbreak işlemi sonrasında iPhone telefonunuz daha özgür ancak pek çok siber tehlikeye açık bir hale gelecektir.
Etiketler: ,
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)