En İyi Selfie Kamerasına Sahip Akıllı Telefonlar (Eylül 2020)

Fahri Gün 04 Eyl 2020 Mobil 255  0

Yeni yazımızda Eylül 2020 tarihinde geçerli olmak üzere en iyi selfie kamerasına sahip olan akıllı telefonları irdeliyoruz. İşte o telefonlar…

Telefonlarda eskiden selfie olarak bir kültür bulunmuyorken günümüzde selfie kamerası olmayan bir akıllı telefon bulmak son derece güç. Hemen hemen her akıllı telefonda selfie kamerası bulunuyor ve en çok kullanılan çekim metodu haline geldiği için kullanıcılar telefon satın almadan önce selfie kamerasının iyi olup olmamasına epey özen gösteriyor.

Özçekim de deniyor

Selfie çekimleri ile ilgili olarak Türk Dil Kurumu internet sayfasında Türkçe karşılık olarak özçekim ibaresine yer verildi. Bu bağlamda özçekim terimi ile de karşımıza çıkan selfie çekimlerini iyi yapabilmek için telefonun kamerasının da kaliteli olması gerekiyor. Peki iyi bir selfie kamerasına sahip olan telefonlar hangileri? Buna dair Eylül 2020’yi baz alarak güncel bir liste oluşturduk. İşte en iyi Selfie kamerasına sahip olan 5 telefon :
  • Galaxy S20 Ultra
  • Huawei P40 Pro
  • Galaxy Note 10+
  • Galaxy S20 Ultra
  • ZenFone 6
Tercih edebileceğiniz en iddialı selfie kamerasına sahip telefonlar bunlar olup hepsinin birbirlerine karşı kamera konusunda bazı farklı üstünlükleri bulunuyor. Fiyat hususunda da farklılık gösteren bu ürünler arasında size uygun olanı belirlemek için selfie kamerası haricinde diğer kıstasları ve fiyat unsurunu irdeleyebilirsiniz.
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)