iPhone Hafızasını Artırma Yöntemi

Fahri Gün 09 Mar 2021 Mobil 199  0

Bu yazımızda iPhone hafızasını nasıl artırabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

iPhone telefonlarda depolama kapasitesinin yetersiz kaldığı durumlarda uygulayabileceğiniz fiziksel bir müdahale bulunmakta olup depolama hafızasını artırabilmek için mutlaka model yükseltmesi yapmak gerekmez. Ülkemizde de faaliyet göstermekte olan bazı teknik servisler iPhone hafızasını yükseltmeye imkan tanımaktadır. Böylece kullandığınız telefonun modelini değiştirmeden kolayca depolama alanına yükseltebiliyorsunuz.

Yedek parça değişikliği

iPhone hafızası yedek parça değişikliği ile değiştirilebiliyor. Yedek parçaya çıkan bir telefonun depolama birimi alınarak kullandığınız akıllı telefona takılıyor. Böylece adeta sabit disk değişimine benzer bir değişiklik uygulanmış oluyor.

Garanti devre dışı kalır

Hafızasını artırmak istediğiniz zaman fiziksel müdahale olacağı için eğer garantiniz devam ediyorsa devre dışı kalacaktır. Bu nedenle garantisi bulunan bir telefona bu işlemi uygulatmadan önce iki kez düşünmelisiniz.

Ücretleri değişiyor

iPhone hafıza yükseltme ücretleri modelden modele farklılık göstermektedir. Bu sebeple maliyet umduğunuzdan az veya fazla olabilir. Değişiklik işlemi genelde bir buçuk saat kadar sürmekte ancak elbette bu teknik servisin yoğunluğuna göre değişkenlik gösteriyor.

İşlemler sırasında ufak da olsa risk faktörü bulunmaktadır. Çoğu teknik servis bu konuda güvence vermektedir. İşlemi yaptırmadan önce size yakın ve uygun olan bir teknik servisle bu hususta görüşme yapmanızı da öneririz.

Etiketler:
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü
5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)