iPhone Farklı Dilde Klavye Ekleme Yöntemi

Fahri Gün 26 Şub 2018 Mobil 230  0

iPhone telefonlarında hemen hemen her dilde klavye mevcut. Bunlardan istediğinizi ayarlayıp daha rahat bir şekilde yazabilirsiniz. Yeni makalemizde nasıl ayarlandığını açıklıyoruz.

Telefonlarda mesaj yazmak eskisine göre çok daha kolay çünkü artık büyük ve hızlı çalışan dokunmatik klavyelere sahibiz. Üstelik kaliteli akıllı klavye uygulamaları sayesinde işlerimiz daha da kolaylaşıyor. Apple’ın kendi klavyesi de bu konuda çok başarılı.

İlk olarak Ayarlar ekranına girin.

Genel yazısını bulup üzerine dokunun.

Klavyeler seçeneğine dokunun.

Üst kısımdan tekrar Klavyeler bağlantısına dokunun.

Altta bulunan Yeni Klavye Ekle bağlantısına dokunun.

Karşınıza Önerilen Klavyeler yazısı gelecek ve diller yazacaktır. Eğer önerilen diller arasında seçmek istediğiniz dil yoksa sayfayı en aşağıya indirin. Orada Diğer iPhone Klavyeleri başlığının altında çok sayıda dil göreceksiniz. Seçim yapmak istediğiniz dilin üzerine dokunun.

Örneğin İtalyanca dilini seçtiğinizi farzedelim. Dokunduğunuz anda tekrar Klavyeler menüsüne otomatik olarak dönmüş olacaksınız ve eklenen diller arasında İtalyanca dilini göreceksiniz.

Şimdi isterseniz İtalyanca yazısının üzerine tekrar dokunarak o dile ait klavyeyi düzenleyebilirsiniz veya alttaki Yeni Klavye Ekle bağlantısına tıklayarak ikinci bir dil ekleyebilirsiniz.

Klavyeyi açtığınızda pratik olarak diller arasında geçiş yapmak için de sol altta bulunan 123 butonunun yanındaki dünya butonuna dokunmanız yeterli.

Etiketler:,
LG Q8 Plus Özellikleri Belli Oldu
Xiaomi Mi 8 Satışları Tavan Yaptı!
Oppo R15S Akıllı Telefonu Hakkında İlk Görüntü Sızdırıldı
Xiaomi Mi Max 3 İle İlgili Yeni Gelişmeler Var!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)