iPhone Bir Çocuğun Canına Mal Oldu!

Buğra Özçelik 18 Kas 2017 Mobil 700  0

Apple markasının başı dertten kurtulmuyor. Son zamanlarda yeni iPhone modellerinde meydana gelen pil problemleri ve cihazların kullanılamaz hale geldiği haberlerini duyuyorduk. Şimdi ise 14 yaşında bir çocuğun ölüm haberi gündeme bomba gibi düştü. iPhone 6 kullanıcısı Le Thi Xoan isimli bir çocuk kullandığı iPhone model telefonunu şarj ederken elektrik akımına tutularak hayatını kaybetti.

Apple ürünlerinin şarj kablolarının kalitesiz olduğundan ve bir kaç ay içinde soyulup kullanılamaz hale geldiğinden şikayet edenlerin sayısı bir hayli fazla. Son yaşanan ve 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan bu olay ise kabloların kalitesini ve güvenliğini bir kez daha sorgulatır cinsten.

 

 

Vietnam’ın başkentinde meydana gelen bu üzücü olayda telefonunun Lightning şarj kablosu yıpranan kullanıcının kablodaki kaçak akım sebebiyle öldüğü belirtildi. Olay ile ilgili henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil.

Yaşanan bu tür olayların ardından özellikle sosyal medyada kullanıcıların Apple markasına olan protestoları çığ gibi büyüyor. Dünyanın en pahalı telefonlarını satan bu firmanın bir iki dolar daha fazla maliyeti göze almayarak kalitesiz şarj kabloları kullanmaya devam edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Sizce bu olayda Apple tarafının suçu var mı? Yoksa tüm hata yaşamını yitiren 14 yaşındaki çocukta mı? Bu tür olayların ardından sizler markalara olan güveninizde azalma yaşıyor musunuz? Yorumlarınızı bizlerle yazımızın alt kısmında paylaşmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: , , , ,
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu
Galaxy A40 için güvenlik güncellemesi çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)