iPhone 8

iPhone 8 Kamera Özellikleri Konusunda Yeni Detaylar

ibrahim KIZILIRMAK 05 Ağu 2017 Mobil 915  0

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 modellerinde sona yaklaşmaya başladık. İlk açıklamalarda belli teknolojik değişiklikleri nedeniyle geç geleceği açıklanan iPhone 8 akıllı telefonlarının, OLED ekran sorununun çözülmesi durumunda ise daha erken ve planlanan tarihlerde satışa çıkacağı da açıklanmıştı. Yeni akıllı telefonların üretimlerinde sorun yaşanmaması nedeniyle Eylül ayında tanıtılması beklenirken şimdiden üretime giren modellerin bazı özellikleri hala ortaya çıkmaya devam ediyor.

Teknik özelliklerine kadar birçok bilgisi paylaşılan akıllı telefonların son olarak ise tasarım detaylarıyla ilgili olarak kesin bilgiler paylaşılmıştı. HomePod içerisinde yer alan bazı kodlar sayesinde kesin olarak oluşan tasarım detaylarından sonra ise yeni modelin kamera özelliklerinin paylaşımı yapıldı. Bu kez markanın çok daha iddialı bir kamera kullanımı yapacağı da haliyle netlik kazanmış oldu. Peki, iPhone 8 nasıl bir kameraya sahip olacak? İlk iddialar neler?

iPhone 8 Akıllı Telefonları Kamera Sistem Değişikliği Yapacak

Yeni gelen bilgilere göre iPhone 8 akıllı telefonlarının içerisinde dikey çift arka kamera yer alacak. Üst üste sıralanmış olan bu kameraların 4K çekim desteğinin de bulunacağı belirtiliyor. 4K çekim kalitesinin zaten iPhone 7 modellerinde verildiğini düşünebilirsiniz. Bu bilgi yanlış değil. Fakat iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılacak olan 4K kamera teknolojisi çok daha başarılı olacak. Yeni seri akıllı telefonlarda yer alacak olan 4K çekim kalitesinin ise 60 FPS hızına kadar çıkabildiği belirtiliyor.

iPhone 8

Arka kısımda yer alan kameraların 4K 60 FPS çekim yapmasının ise oldukça başarılı olacağını düşünüyoruz. Bu yönüyle bir ilke imza atacak olan akıllı telefonların en ilginç olan kısmı ise ön kameraları olacak. Paylaşılan bu iddialara göre iPhone 8 akıllı telefonlarının ön kamera kısmında da 4K ve 60 FPS desteği de sunulacağı belirtiliyor.

Hem önde hem de arkada bu desteği sunacak olan yeni seri akıllı telefonların haliyle kamera konusunda öne çıkacağı kesin. Yeni seri akıllı telefonların tüm bu özelliklerinin netlik kazanacağı tanıtımı hala beklemedeyiz. Apple’ın bunun için net tarihi ne zaman vereceği konusunda da meraklı bir bekleyiş olduğunu biliyoruz.

Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)