İki Xiaomi Telefonu Daha MIUI Güncellemesine Kavuştu

Fahri Gün 30 Ağu 2018 Mobil 232  0

Xiaomi, fiyat performans hususunda epey güçlü bir marka olmasına karşın yazılım tarafında da kullanıcılara beklenen desteği sunmak konusunda oldukça dikkatli davranıyor. Xiaomi şimdi iki yeni telefona daha güncelleme sunuyor. 

Akıllı telefon dünyasının yükselen yıldızlarından Xiaomi, pazardaki yüksek satış oranlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Şirket aynı zamanda yazılım hususunda da telefonlar için önemli bir destek sunarak taktir topluyor. Xiaomi şimdi de iki ünlü akıllı telefonu için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Söz konusu modellerin isimleri Mi Mix 2 ve Mi 8 SE olup iki telefon için sunulan güncellemelerin içerikleri birbirlerinden oldukça farklı. Güncelleme alan modellerden Mi Mix 2’nin aldığı güncelleme toplam 620 MB iken Mi 8 SE modeli için sunulan güncelleme toplam 930 MB dosya büyüklüğüne sahip. Güncellemelerin temel fonksiyonu ise MIUI 10 yükseltmesi sağlaması.

Güncelleme; Akıllı ev aletleri yöneticisi, geliştirilmiş ekran kaydı, Android 9 Pie benzeri ses ayarı ve bildirim çubuğu gibi özellikleri telefon kullanıcılarıyla buluştururken, MIUI laboratuvarı ve yeni kısayolları da kullanıcılarla buluşturuyor.

Güncelleme ilk  etapta yalnızca Çin’de aktif durumda. Yakın zamanda diğer ülkelere de yayılması bekleniyor. Güncelleme yapay zeka konusunda yenilikler sunarken yeni yazılımın uygulama kullanım davranışlarınızı incelemesini sağlıyor. Aynı zamanda yeni sürümle birlikte uygulamaların yüklenme hızı çok daha iyi. Güncellemeyle beraber iki cihaz da tek bir kamerada portre modu özelliğini kullanıcılara sunuyor.

 

Etiketler: , ,
Galaxy S9, Kullanıcıların Seveceği Yeni Bir Özellik Kazandı
WhatsApp Sohbetlerini Mail İle Gönderme Yöntemi
Akıllı Telefon Pili Şoklama Yöntemi
Uygun Fiyatlı Redmi GO Ülkemizde de Satışa Sunuldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)