Huawei Nova 3 Akıllı Telefonunun İşlemcisi Ortaya Çıktı

Fahri Gün 23 Haz 2018 Mobil 483  0

Huawei, yeni Nova 3 akıllı telefonu ile iddialı geliyor. Model orta segment pazarda yerini alacak. İşte habere ilişkin detaylar…

Akıllı telefon kategorisinin en beğenilen markalarından biri olmayı başaran Huawei, son zamanlarda önemli satış başarıları elde etti. Bunlara yenilerini dahil etmek isteyen şirket, şimdi de Nova 3 modeli ile geliyor. Huawei Nova 3 ile ilgili ortaya çıkan ilk sızıntı epey ilgi çekici. İşlemci tarafında hoş bir sürpriz gerçekleşecek.

Sızıntılara göre Nova 3, ilk Kirin 710 kullanan akıllı telefon olacak. Bu işlemci 12 nanometre teknolojiye sahip ve böylece daha az enerji ile daha iyi bir performans ortaya koyabiliyor. Bu şarj tarafında da kullanıcıya avantaj sağlıyor. Kirin 710 bulunan akıllı telefonların pilleri biraz uzun süre dayanacak. Nova 3 akıllı telefonunda da bunun meyvesini yiyeceğiz gibi gözüküyor.

Kirin 710 işlemci sekiz çekirdekli 12 nm yapısıyla Snapdragon 710 işlemcisine tam  anlamıyla rakip olacak. İki işlemci de klasman olarak aynı ve önümüzdeki süreçte bu işlemcilerin kullanıldığı modelleri sıklıkla göreceğiz gibi. Nova 3, bu savaşın önemli bir başlangıcı olacak.

Cihaz hakkında daha fazla teknik özelliğe ulaşabilmek için biraz daha sabretmek gerekiyor. Gelişmelerin takipçisi olacağız.

Etiketler: ,
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar
IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)