Huawei Mate 20 Pro batarya dayanıklılığına dair detaylar

Fahri Gün 02 Nis 2019 Mobil 355  0

Huawei, şarj ve batarya hususunda nasıl bir performans ortaya koyuyor ? Hazırladığımız yeni içeriğimizde telefonun batarya ve şarj performansına değindik.


Mate 20 serisine dair önemli telefonlardan biri olan Mate 20 Pro genel itibariyle üst seviye bir telefon olup hızlı şarj desteği de sağlıyor. Telefonda Huawei SuperCharge kablolu şarj özelliği yer almakta. Telefon 40 W kablosuz şarjda 15 W gücünde şarjı desteklemekte.

4200 mAh batarya


7nm mimarili Kirin 980 yonga setine sahip olan telefonda toplam 4200 mAh batarya yer almakta. Cihazın şarj performansı genel itibariyle tatminkar seviyede. Aşırı büyük bir ekrana sahip olmamakla beraber 4200 mAh kapasiteli pilinin bulunması cihaz için önemli bir avantaj sağlıyor.
Mate 20 Pro kutusundan doğrudan hızlı şarj destekli şarj cihazı ile çıkıyor. Bu aslında zaten olması gereken bir durum ancak günümüzde bazı modeller hızlı şarj kitleriyle birlike satılmamakta.

68 Dakikada %100’e çıkıyor

Mate 20 Pro telefonu %0’ayken %100 şarj seviyesine 68 dakikada çıkabiliyor. Bataryanın da 4200 mAh olduğu düşünüldüğünde bu önemli bir veri. Telefonun şarijının çok uzun süre dayandığının da altını çizmek gerekiyor. Cihazı uzun saatler kullansanız dahi şarjı hala günü rahatlıkla çıkarabilecek seviyede kalıyor.
Etiketler:
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)