Free Adblocker Browser hakkında bilmeniz gerekenler

Fahri Gün 01 Nis 2019 İnternet 450  0

Free Adblocker Browser, reklam engelleme eklentisi olarak parlayan Adblock’un tarayıcı versiyonu diyebiliriz.

Mobil cihazlar için Android işletim sisteminde Google Play Store aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan Free Adblocker Browser tarayıcısı genel itibariyle reklamsız bir tarayıcı deneyimi sunmakta.

Reklamsız bir YouTube

Free Adblocker Browser tarayıcısının en büyük özelliği hem internet siteleri hem de YouTube gibi platformlar için reklam engeli sunuyor olması. Kullanıcılar özellikle YouTube üzerinde bir video izleyecekleri veya müzik dinleyecekleri zaman reklamların çıkmasından rahatsız oluyor. Bu reklamlar ufak pencereler halinde kaldığı zaman çok sorun olmuyor ancak video başlangıcında açıldıklarında rahatsız edici oluyor.

Pratik kullanım

Free Adblocker Browser bu gibi rahatsız edici reklamları gidermek konusunda fayda sağlıyor. Tarayıcıyı kullandığınız zaman YouTube üzerinde reklam görmüyorsunuz. Bir avantajı da normal tarayıcılardan daha kapsamlı olması. Mesela tarayıcı ana sayfasını açtığınız zaman karşınıza YouTube gibi platformlara dair kısayollar sık kullanılanlarda sizi karşılıyor ve tıkladığınız zaman tıpkı bir mobil uygulama gibi çalışıyor. Mesela YouTube üzerinde müzik dinlerken ekranı kilitlediğinizde müzik devam ediyor ve kilit ekranından müziği yönetebiliyorsunuz. Tarayıcı pek çok farklı sosyal medya uygulamasıyla da etkileşimli bir şekilde çalışıyor ve böylece bildirimlerden yararlanmanızı, pek çok işleminizi gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Sadece zararlıları değil tüm reklamları engelliyor

Uygulamanın bize göre kötü bir tarafı da var. O da yalnızca zararlı reklamları değil bilindik, güvenilir reklamları bile engellemesi. Bu da internet siteleri üzerinden para kazanmaya çalışan emekç sahipleri için büyük bir zorluk.
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)