Aynı Telefonda Birden Fazla WhatsApp Kullanılma Yöntemi

Fahri Gün 03 Nis 2019 Mobil 486  0

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan aynı telefonda birden fazla olmasını istiyorsanız bunu yapmak için ilk olarak çift hat sahibi olmanız gerekmekte.


Eğer akıllı telefonunuzun çift hat desteği varsa tek bir numaraya WhatsApp tanımı yapabilmektesiniz ve iki uygulamayı bir arada kullanabilirsiniz. Bunun Android platformu için geçerli olduğunu da belirtelim.
Bazı akıllı telefon şirketleri çift hatla WhatsApp kullanımını bizzat yazılımlarıyla desteklemekte. Mesela Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonundaki EMUI arayüzündeki App Twin özelliği ile kullanılabilmekte. Bu Oppo tarafında ise Clone App şeklinde.

Oppo, Huawei ve Xiaomi telefonu olanlar dikkat!


Eğer Oppo, Huawei veya Xiaomi marka bir telefonunuz varsa ilk olarak Play Store üzerinde WhatsApp uygulamasını indirip veya yüklüyse doğrudan Ayarlar menüsünü açıp Huawei ise App Twin, Oppo ise Clone App, Xiaomi ise Dual Apps seçeneğine girin. Ardından kopya oluşturacağınız uygulamayı seçin. (Yani WhatsApp’ı) kopya yaptıktan sonra ikinci numarayla da uygulamayı kullanabilmektesiniz. Bunun için cihazda çift sim kart kullanmanız gerekmediğinin altını çizelim yani boşuna ikinci bir sim kart almanıza gerek yok. Yalnızca çift sim kart destekli bir akıllı telefona sahip olmanız yeterli.

Samsung sahipleri de üzülmesin!


Samsung akıllı telefon kullanıcıları da üzülmesin çünkü bazı Samsung telefonlarda Dual Messenger özelliği yer almakta. Bu özellik de aynı şekilde kopya oluşturup bir akıllı telefonda iki WhatsApp uygulamasına sahip olmayı sağlamakta. Dual Messenger ile yapmak için WhatsApp uygulamasının ikonunun üzerine gelip basılı tutun ve ikinci uygulamayı indir komutunu verin.

Üçüncü parti uygulama gerekebilir


Bazı telefonların WhatsApp’ı kopyalama konusunda tam destek sunmadığını da belirtelim. Dolayısıyla üçüncü parti uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
Etiketler:
Galaxy S10 İçin Güvenlik Güncellemesi Paylaşıldı
Omix X700 Resmen Piyasaya Sürüldü
Realme 7 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A04 İçin Beklenen Tanıtım Yapıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)