İyi Bir Blog Sahibi Olmanın Püf Noktaları

Fahri Gün 04 Nis 2019 İnternet 326  0

İnternet çağında kişisel ve kurumsal blogların sayısı giderek artmakla birlikte blog sahipleri milyonlarca blog arasından öne çıkabilmek için bazı temel kuralları oturtmalı ve üzerine de kendilerinden bir şeyler katmalıdır.

Bir blogun olmazsa olmaz bazı kuralları vardır. Bu kurallar es geçildiği zaman başarı ihtimali yarı yarıya düşecektir.

Düzenli içerik girme

Bir blog sayfasının en temel kurallarından biri içeriklerin düzenli olarak girilmesidir. Tabiri caizse robota bağlamalı, içerikleri günü gününe aksatmadan girmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde arama motorlarının gözünde siteniz değer kaybına uğrayacaktır. Siz sitenizin üzerine düşmedikçe arama motorları da sitenizi değerli bulmayacak ve keyfe keder indexlemeler yapacaktır.

İyi bir tema

Bir blog sayfasının en olmazsa olmazı iyi bir temadır. Sahip olduğunuz temanın görüntüden çok nasıl çalıştığı önemlidir. Sitenizi ağırlaştırmayacak, hızlı bir tema tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kod hataları bulunmayan, profesyoneller tarafından kodlanan temaları tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Elbette bu tarz temalar genellikle ücretlidir.

Özgün, farklılık katan yazılar

Blog sayfanızda diğer internet sitelerinden kopyalanıp yapıştırılmış metinler bulunmamalı. Metinleri özgün olarak girmeli ve böylece farklı bilgileri de barındıran bir blog sayfanızın olduğunu, yararlı işler yaptığınızı arama motorlarına hissettirmelisiniz.

İletişim – hakkında sayfaları

Sitenizde hakkında ve iletişim sayfalarına yer veriniz. Bu sayfalar sitenizin güvenilirlik derecesini arttıracaktır. Aynı zamanda blog sayfanızda insanlara ulaşım imkanı sağlıyor olmanız arama motorlarının da hoşuna gidecektir.

Ziyaretçileri blogunuzda tutmaya çalışın

Bir blog sayfasının yükselmesini sağlamak için sitenize çekmiş olduğunuz ziyaretçinin hemen ayrılmamasını sağlamak zorundasınız. Çünkü ziyaretçiler blogunuzda ne kadar fazla zaman geçirirse sitenizin yükselme ihtimali de o kadar artar.
Başta Google olmak üzere arama motorları kullanıcıların internet sitesinde ne kadar zaman geçireceğini önemsemektedir.

Arama kutusu oluşturun

Blogunuzda arama kutucuğuna yer vererek insanların ulaşmak istedikleri bir bilgiye siteden ulaşmalarına imkan tanıyabilirsiniz. Aynı zamanda etiketleri de ekleyerek arama sonuçlarında çıkma imkanını arttırabilir ve etiketler ile arama motorlarından ayrıca hit sağlayabilirsiniz.

Sabırlı olun

Tüm bunları yapıyor olsanız bile blog adresinizin hemen başarıya ulaşmayabileceğini unutmayın. Netice itibariyle blogunuzun kategorisi çok önemli. Kategoriniz ne kadar rekabetçi ise başarıya ulaşma şansınız da o kadar uzayabilir.
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)