Galaxy X Katlanabilir Telefonları Görüldü

ibrahim KIZILIRMAK 30 Tem 2017 Mobil 876  0

Akıllı telefon dünyasının değişmeye başladığı bir gerçek. Bu noktada dev markaların önemli adımlar attığını söylemek gerekiyor. Bu şekilde önemli adımlar atan markalardan birisi de Samsung. Galaxy S8 akıllı telefonlarıyla beraber ekran sistemlerinde de değişikliğe giden ve ilk adımı atan markanın şimdiyse katlanabilir telefonları gündemde. Hem ekran hem de kullanım sistemlerini değiştirecek olan yeni modellerden birisi de Galaxy X serisi olarak karşımıza çıktı. Markanın katlanabilir telefonları olacağı belirtilen Galaxy X serisinin özellikleri konusunda da yeni detaylar ortaya çıktı. Daha doğrusu telefonların Bluetooth sertifikasında görüntülendiğini söylemek gerekiyor. Peki, Galaxy X modellerinin özellikleri neler olacak?

Galaxy X Alanında İlk Olabilir

Yen modelin iddialarına bakacak olursak Galaxy X serisi çok daha farklı bir tasarıma sahip olacak. Standart akıllı telefonlara göre tasarım kısmında büyük değişiklikler yapılacak olan akıllı telefon tam ortadan ikiye katlanabildiğini de belirtelim. Tam orta kısımdan ikiye katlanabilen yeni bir modelin bunun için özel bir ekran kullanacağı görülüyor. Daha önce Samsung’un tanıttığı esnek ekran teknolojisiyle beraber kullanacağı işlemci ve bellek teknolojilerini Galaxy X serisinde birleştirmesi beklenen Samsung’un yeni akıllı telefonlarında daha ne gibi değişikliklere gideceği de bilinmiyor. Özellikle son dönemde Lenovo başta olmak üzere katlanabilir akıllı telefon teknolojilerinin yaygınlaşması sonrasında Galaxy X modellerinin de pazara giriş yapması bekleniyor.

Galaxy X

Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların özellikleri ortaya çıkmamış olsa da Bluetooth başvurularının yapıldığını da gördük. Zaten yeni modelin tek somut adımının da bu olduğu görülüyor. Bunun dışında ekstra bir adım atılıp atılmayacağı konusunda beklemek gerek. Muhtemelen Samsung şu an konsept olarak geliştirme aşamasında olabilir. Note 8 tanıtımıyla beraber yeni seri akıllı telefonların lansmanlarında bu modelin konsept tanıtımlarının da yapılması bekleniyor. Konsept ürünler içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz yeni serinin detayları da bu şekilde ortaya çıkacak gibi duruyor. Bakalım Samsung bu kez katlanabilir telefon sunabilecek mi?

iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)