Tesla Model 3 Nasıl Özelliklere Sahip Bir Araç?

ibrahim KIZILIRMAK 30 Tem 2017 Teknoloji 853  1

Elektrikli modellerinden önce otonom araçlarıyla öne çıkan Tesla, Model S serisiyle yakaladığı başarı sonrasında bir anda otomobil dünyasının gündem markalarında biri haline geldi. Elektrikli motor teknolojisi için en gelişmiş markalardan biri olarak gösterilen teknoloji devinin, otonom araçlarda da tam olarak istediğini alamaması markanın yeni modeller için sınırlarını aşmaya çalışmasına neden olmuştu. Bu noktada herkese otonom sistemlerinin daha da dikkat çekeceği çok daha lüks bir araç beklentisine girmişken Tesla, Model 3 araçlarıyla beraber biraz daha düşük bütçeli ve biraz daha makul özellikli bir seri ortaya çıkardı. Tabi makul özellikler derken Tesla serileriyle karşılaştırma yaptığımızı hatırlatalım. Diğer araç teknolojilerine göre Tesla Model 3 bir hayli üst seviye. Araçların özelliklerine geçelim.

Tesla Model 3 Elektrikli Araç Sınıfına Yeni Bir Değer Katacak

Tesla Model 3 otomobillerinin elektrikli araç sınıfını yenileyeceği görülüyor. Tesla Model 3 motorlarının tamamen elektrikli olmasının yanı sıra oldukça yüksek bir performans ortaya koyması da beklentiler arasında. Sadece 5.6 saniye içerisinde araçların 100 km hıza çıkması performans artılarını ortaya koyan detaylar. Bunun yanı sıra yeni modelin 350-500 km arasında kullanıma bağlı olmakla beraber yol mesafesinin bulunduğu da belirtiliyor.

Tesla Model 3

İç tasarıma ve teknolojilere girdiğimiz zamansa Tesla Model 3 araçlarının içerisinde çok sade tek ekranlı bir sistem olduğunu görüyoruz. Yeni seri otomobillerin tek ekranının bulunması ve tüm bilgilerin bu ekran üzerinden verilmesi de sadeliği öne çıkaran detaylar arasında yer almakta. Doğrudan otonom sistemi bulunmayan araçların, otonom sistemleri için ekstra olarak 5000 bin dolar ödeme yapmak gerekiyor.

Yaklaşık olan 30 bin ile 60 bin dolar arasında değişen fiyatları ve paketlerinin ise teknolojilere göre farklı varyasyonlarının olduğunu da belirtelim. Tesla Model 3 için son detayımız ise anahtarlar. Marka bu seride kendine has araç anahtarlarını kullanıcılara sunmuyor. Sadece kredi kartı biçiminde bir anahtar verildiği ve aracın girişi içinde akıllı telefon uygulamalarının kullanılabileceği belirtiliyor. Bunun dışında sistemler Tesla Model 3 serisinde yer almıyor.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)