Galaxy Tab Advanced 2 Sektöre Hareketlilik Getirmeye Geliyor

Fahri Gün 22 Haz 2018 Mobil 281  0

Tablet sektörü son zamanlarda epey durgunlaştı. Yeni Samsung Galaxy Tab Advanced 2, sektöre hareketlilik getirmeye iddialı. Tablet ile ilgili yoğun çalışmalar sergileniyor. İşte ayrıntılar…

Samsung geçtiğimiz günlerde Advanced 2 ile ilgili bazı bilgileri sızdırdı. Son gelişmelere göre cihazın bazı teknik özellikleri de belli oldu.

Exynos 7870 çipset ile piyasaya sürülecek olan Tab Advanced 2, 10 inç büyüklüğünde 1920x1200p çözünürlüklü ekrana sahip olacak. 525 Gram ağırlığında olacağı ortaya çıkan model, ince bir tasarıma sahip olacak. Bluetooth 4.2 ve Wi-Fi anteni desteği sağlayacak olan Tab Advanced 2, Android işletim sistemi ile piyasaya sürülecek. Android her ne kadar tablet pazarında çok gelişmiş bir hale bürünemesede Samsung tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Tablet  genel olarak orta seviye özelliklere sahip olacak. Fiyatının da buna göre şekillendirileceğini söyleyebiliriz. Cihazın RAM ve depolama alanı bilgileri şu an için belli değil. Ancak MicroSD kart desteği sunduğunu belirtelim. İlerleyen süreçte daha fazla detay açığa çıkacaktır.

Tablet alanındaki hareketsizliğin nedeni ne?

Tablet sektörünün beklenenden daha durağan olmasının sebebi insanların büyüyen akıllı telefon ekranlarına ilgi göstermesi ve bu sebeple tablete gerek duymaması olarak açıklanabilir. Telefon ekranları büyüdükçe tabletlere pek de gerek kalmadı. Android işletim sisteminin tablet alanı için ekstra avantajlar sunamamasının da sektörün durağan hale gelmesinde büyük payı var.

Etiketler: ,
Realme 5 Pro Telefonu Ülkemizde Satışa Çıkar Çıkmaz Tükendi
Orta Segment 5G Telefonların Sayısı Epey Artacak!
Oppo Reno S Akıllı Telefonunun Özellikleri Paylaşıldı
Redmi K30 5G’nin İki Farklı Versiyonu Daha Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)