Galaxy S8 ve S8+ Telefonlarında GIF Animasyon Hazırlama Yöntemi

Fahri Gün 24 Şub 2018 Mobil 697  0

Samsung’un meşhur S serisinin şu an için son üyesi olan S8’de kullanabileceğiniz pek çok özellik var. Akıllı Seçim özelliği de bunlardan biri. Hazırladığımız yeni makalemizde, S8 ve S8+ telefonlarında akıllı seçim panelinden GIF Animasyon özelliğini kullanmayı anlatacağız.

Animasyon oluşturabilmek için öncelikle S8 veyahut S8+ telefonumuzda animasyonu kaydetmek istediğimiz bir videoyu açalım. Mesela YouTube üzerinden bir videoyu açın ve ardından parmağınızı telefonun ekranının sağ tarafından soluna doğru hafifçe kaydırın. Bu eyleminizle Akıllı Seçim menüsü açılacaktır.

Akıllı Seçim menüsündeki seçenekler arasında Animasyon butonunu göreceksiniz. Animasyonun üzerine dokunduğunuzda da videonun üzerine diktörtgen bir işaret gelir. Söz konusu işareti GIF kaydetmek istediğiniz videonun üzerine oturacak şekilde ayarlayın. Bunun için işareti köşelerinden ufaltıp büyültebilirsiniz.

Videoya tam oturan şekilde ayarladıktan sonra işaretimizin hemen altındaki Kaydet butonuna dokunuyoruz. Böylece animasyonumuz kayıt altına alınıyor.

Durdurmak istediğimiz zaman da yine aynı kısımdan bu kez Durdur butonuna dokunuyoruz.

Artık animasyonunuz hazır. İsterseniz sağ alttan Kaydet butonu ile cihazınıza kaydedebilir, isterseniz ortadaki Paylaş seçeneği ile sosyal medyada paylaşabilir, isterseniz de solundaki Düzenleme butonu ile de elde ettiğiniz görüntüyü düzenleyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)