Galaxy S6 ve Note 5 Akıllı Telefonları Android Güncellemesi Aldı

Fahri Gün 17 Ağu 2018 Mobil 363  0

Samsung serisinden iki telefon için Android güncellemesi çıktı. Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 akıllı telefonları Android güvenlik güncellemeleri aldı. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefon pazarındaki en fazla satış yapan marka olan Samsung, eski akıllı telefonlar için de güncellemeler sunmaya devam ediyor. Şirket şimdi de Galaxy S6 ve Note 5 için yeni güncellemeler dağıttığını duyurdu. Eğer bu telefonlardan birine sahipseniz vakit kaybetmeden güncellemeleri gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Güncellemelerin temel kaynağı güvenlik hususunda iyileştirmeler sunuyor olması. OTA üzerinden yayınlanan güncelleme şu an için Avrupa’da bazı ülkelerde dağıtıma sunuldu. Güncelleme telefonlar için otomatik olarak gelmekle birlikte bildirim gelmeyenler için manuel kontrol sağlamasını tavsiye ederiz. Manuel kontrol için Ayarlar ekranına girin ve Yazılım Güncelleşirme > Güncellemeleri Manuel İndir yolunu kullanın.

Güncellemeyle beraber gelen değişiklikler:

Performans hususunda yenilikler sunan güncelleme, Note 5 ve Galaxy S6 modellerinin çok daha performanslı çalışmasını sağlıyor. Böylece cihazlar daha stabil bir hale geliyor.

Güncelleme iki cihazın da daha güvenli bir hale gelmesini sağladı. Güncel yazılımlar her daim telefonlar için avantaj anlamına geliyor. Elbette büyük yazılımsal hatalar yapılmadığı taktirde.

Bu iki telefon için bundan sonra yeni bir güncelleme sunulması son derece zor. Netice itibariyle ikisi de oldukça eskidi. Ancak yine de bu iki model için ilerleyen günlerde güvenlik güncellemeleri sunulmaya devam edebilir. Bu hususta geçerlilik süresi büyük bir olasılıkla bir yıl.

Etiketler: , ,
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)