Huawei P20 ile P20 Pro Telefonları İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Fahri Gün 18 Ağu 2018 Mobil 450  0

Ünlü telefon üreticilerinden Huawei, P20 ve P20 Pro modelleri için Android güncellemesi yayınladı. 

Akıllı telefon dünyasının ünlü markalarından Huawei, telefonları için sıklıkla güncellemeler yayınlıyor ve yazılım konusunda en iyi hale gelmesini sağlıyor. Ünlü şirket şimdi de P20 ve P20 Pro modelleri için güncelleme yayınladı.

OTA üzerinden yayınlanan güncelleme toplam 670 MB dosya büyüklüğüne sahip. Güncellemenin temel fonksiyonunun GPU Turbo olduğunu da belirtelim. GPU Turbo güncellemesinin P20 ve P20 Pro modellerinin performansını yüzde 60 kadar arttırdığı iddia ediliyor. Böylece 670 MB büyüklüğündeki bu güncellemeyi yaptığınızda telefonunuzun performansı ciddi oranda yükselecek.

Güncelleme güç tüketimini de azaltıyor

Huawei P20 ve P20 Pro modelleri için sunulan yazılım güncellemesi telefonun performansını arttırdığı gibi yüzde 30 kadar da enerji tasarrufu sağlıyor. Böylece cihazın şarji çok daha uzun bir süre daha dayanıyor.

Huawei’nin yakında P serisinden farklı modeller için de GPU Turbo güncellemesi yayınlayacağı iddia ediliyor.  Güncelleme cihazın yazılımsal olarak daha stabil bir hale gelmesini de sağlıyor.

Telefonun grafiksel performansını arttırmaya yarayan GPU Turbo güncellemeleri,  özellikle video oyunu performanslarında ciddi bir artış sağlıyor. Akıllı telefonların son zamanlarda oyunlar için daha elverişli bir hale geldiği ve P20 & P20 Pro modellerinin donanımsal gücü de göz önünde bulundurulursa bu güncellemenin tabiri caizse telefonunuzu uçuracağını söyleyebiliriz.

Etiketler: ,
iPhone 12 Serisinde Sık Karşılaşılan Sorunlar
Galaxy M51 One UI Güncellemesi Ülkemizde Aktif Oldu
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)