Bilgisayara Format Attıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Fahri Gün 11 Kas 2017 Bilgisayar 1.187  0

Bilgisayarınıza format attıktan sonra güvenlik ve stabil kullanım için yapmanız gereken bazı şeyler var. Yeni içeriğimizde bunları detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Güncellemeleri Yapalım

Format aşamasında eğer işletim sisteminizi güncellemediyseniz formattan sonra güncelleme yapmanızı öneririm. Formattan sonra ilk işiniz bu olsun. Yazılımınızı güncel tutmaya özen göstermelisiniz. Çünkü güncel yazılımlar hem daha stabil hem daha güvenlidir.

Antivirüs

Antivirüsler bilgisayarın olmazsa olmazıdır. Her ne kadar performansı biraz düşürselerde her bilgisayarda bir antivirüs bulunmalıdır. Özellikle internete bağlı bilgisayarlar çok kolay virüs kapabilir. O yüzden format attıktan sonra mutlaka iyi bir antivirüs programı edinin.

Driver Kurulumları

Bilgisayarınızın donanımlarının bir de yazılım tarafı var. Bunlara genellikle driver denmektedir. Format attıktan sonra donanımlarınızın driver dosyaları kaybolabileceği için haliyle yeni uyumlu driverlar bulmanız gerekiyor. Bunun için size önerimiz donanımlarınızın markasının resmi internet sitesine girmeniz ve oradan ürününüzü bulup destek kısmından sürücü güncellemelerini gerçekleştirmenizdir.

Bu üç önemli işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınız güvenli ve stabil bir hale gelecektir. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…

 

Etiketler:
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)