Bilgisayara Format Attıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Fahri Gün 11 Kas 2017 Bilgisayar 682  0

Bilgisayarınıza format attıktan sonra güvenlik ve stabil kullanım için yapmanız gereken bazı şeyler var. Yeni içeriğimizde bunları detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Güncellemeleri Yapalım

Format aşamasında eğer işletim sisteminizi güncellemediyseniz formattan sonra güncelleme yapmanızı öneririm. Formattan sonra ilk işiniz bu olsun. Yazılımınızı güncel tutmaya özen göstermelisiniz. Çünkü güncel yazılımlar hem daha stabil hem daha güvenlidir.

Antivirüs

Antivirüsler bilgisayarın olmazsa olmazıdır. Her ne kadar performansı biraz düşürselerde her bilgisayarda bir antivirüs bulunmalıdır. Özellikle internete bağlı bilgisayarlar çok kolay virüs kapabilir. O yüzden format attıktan sonra mutlaka iyi bir antivirüs programı edinin.

Driver Kurulumları

Bilgisayarınızın donanımlarının bir de yazılım tarafı var. Bunlara genellikle driver denmektedir. Format attıktan sonra donanımlarınızın driver dosyaları kaybolabileceği için haliyle yeni uyumlu driverlar bulmanız gerekiyor. Bunun için size önerimiz donanımlarınızın markasının resmi internet sitesine girmeniz ve oradan ürününüzü bulup destek kısmından sürücü güncellemelerini gerçekleştirmenizdir.

Bu üç önemli işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınız güvenli ve stabil bir hale gelecektir. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…

 

Etiketler:
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?
Yeni NVIDIA Ekran Kartları Ne Gibi Farklılıklar Sunacak?
Acer Predator X34 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)