Avast Mobil Antivirüs Pro Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Fahri Gün 15 Oca 2019 Mobil 499  0

Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde Avast Mobil Antivirüs Pro uygulamasının yeteneklerine bir göz atıyoruz. Faydalanabileceğiniz pek çok özelliğinden ve bu özelliklerin kullanışlılığından bahsedeceğiz.

Avast, dünya genelinde en ünlü antivirüs geliştiricilerinden biri ve günümüzde abonelik sistemiyle ücretli pek çok antivirüs yazılımı sunuyor. Avast Mobil Security uygulaması esasen ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak ücretsiz olan sürümü kullandığınızda pek çok özellikten yararlanamıyorsunuz. Pro sürümde ise pek çok özellik bulunuyor. Bu özellikler şu şekilde:
  • Fotoğraf Kasası
  • Uygulama Kilitleme
  • Cleanup
  • SecureLine VPN
  • Alarm Chock Xtreme
  • Anti-Theft
Bu özellikler mobil bir cihaz için gerçekten de gerekebiliyor. Özellikle de akıllı telefonların sürekli internete bağlı epey yetenekli cihazlar haline dönüştüğü göz önüne alındığında bu özelliklerden muhakkak yararlanmak gerekiyor. Uygulama kilitleme ve fotoğraf kasası ile sahip olduğunuz uygulamalar ve dosyalara giriş için özel şifreler atayabiliyorsunuz. İstediğiniz her uygulamaya bir şifre ayarlayabilmeniz sayesinde dosyalarınızın sizden izinsiz görüntülenmesinin önüne geçmiş oluyorsunuz.

Ek özellikler ile güçlü bir uygulama

Cleanup özelliği akıllı telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları temizlemeye yarıyor. Bu özelliği kullanarak depolama alanında önemli oranda yer açabiliyorsunuz. Bu da kuşkusuz oldukça güzel bir özellik. SecureLine VPN özelliği sayesinde gerçek konumunuz belli olmadan internette gezinebiliyorsunuz. Bu da yine gizlilik açısından önemli bir unsur olarak dikkat çekiyor. Öte yandan Anti-Theft ve Alarm Chock Xtreme gibi özellikler sayesinde de yine akıllı telefonunuzu çok daha etkin kullanabiliyorsunuz.

Özellikleri kullanmak için ekstra kurulum yapmanız lazım

Avast Mobile Security Pro sürümüne maalesef tek seferlik ödemeyle ömür boyu sahip olamıyorsunuz. Fakat yıllık cüzzi miktarlar karşılığında kullanabiliyorsunuz. Yani abonelik sistemiyle çalışıyor. Yıllık ücret oldukça düşük ve pek çok özelliğe değecektir. Ancak bir eleştiri de yapmamız gerekiyor çünkü yukarıda saydığımız özelliklerin her biri için ayrı uygulama yapılmış. Mesela Anti-Theft özelliğini kullanabilmek için onu da indirmeniz gerekiyor. Oysa hepsi doğrudan Mobile Security Pro uygulamasına bağlı olsa ve ek kurulum gerektirmese çok daha kullanışlı olurmuş.
Poco X3 GT İçin Güncelleme Çıktı
Tecno Camon 18 Telefonunun Tanıtımı Gerçekleştirildi
Xiaomi 12 Pro performans testinde görüldü
5000 mAh Bataryanın Dayanıklılığına Dair Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)