Animoji Artık Her Akıllı Telefonda!

Buğra Özçelik 19 Kas 2017 Mobil 709  0

Apple firmasının 10. yıl için özel olarak tasarladığı yenilikçi ön kamera özellikleriyle öne çıkan telefonu iPhone X‘i hepiniz biliyorsunuzdur. Bu modele özgü kullanılan TrueDepth kamera yüz tanıma konusunda başarısıyla göze çarpıyor. Tabi sosyal medyada iPhone X‘in yüz tanıma özelliğinin kandırılabildiği haberleri her geçen gün artsa da bu kameranın kötü olduğu anlamına gelmiyor.

 

 

Bu kameranın bir diğer özelliği ise Animoji adı verilen animasyonların oluşturulmasına olanak vermesi. Animoji, sizin yüzünüzü tarayan ve yüz ifadelerinizi taklit eden animasyon karakterleridir diyebiliriz. Yani sizin dijital bir animasyon kopyanız. Bu uygulama sadece iPhone X‘e özel olarak tasarlanmıştı. Ancak yazılımcılar bu konuda da sınır tanımadı.

Şimdilerde Supermoji isimli bir uygulama hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı cihazlarda hızla yerini alıyor. Her gün kullanacağınız uygulamalardan biri olduğunu söylemek güç ancak iPhone X versiyonundaki Animoji uygulamasının her akıllı cihazda kullanılabilmesini sağlaması oldukça eğlenceli.

 

 

Üstelik Animoji uygulamasında bulunan tüm animasyon karakterlerini bu uygulamada bulabiliyorsunuz. Daha fazlası da var ve her geçen gün yeni animasyon karakterlerinin ekleneceğine kesin gözüyle bakılıyor. Uygulamayı akıllı cihazınıza yükleyebilmek için iOS 11 ya da Android 5.0 ve üzeri sistemleri kullanıyor olmanız gerekli. Uygulamayı kolayca Play Store ve Appstore üzerinden indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizce bu uygulama iPhone X kamerasının bir artısı olarak gösterilen yüz tarama yeteneğinin diğer kameralarla da kolayca yapılabildiğini göstererek iPhone X‘in karizmasını biraz olsun çiziyor olabilir mi? Apple severlerin bundan hoşnut olmayacakları kesin. Sağlıcakla Kalın.

Etiketler: , , ,
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)