Xperia XZ1’e Özel Güncelleme!

Buğra Özçelik 19 Kas 2017 Mobil 653  0

Sony‘nin 2017 yılından en büyük beklentisi olan akıllı telefon modelleri Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact için özel olarak bir güncelleme yayınlandı. Kutusundan direk Android Oreo 8.0 işletim sistemiyle gelerek dikkatleri üzerine çeken bu modellerin güncelleme alma sebebi ise oldukça ilginç.

Xperia XZ1 kullananların deneyimlediklerine göre telefonların kamera uygulamalarında çeşitli sorunlara rastlamak mümkün oluyordu. Hal böyle olunca Sony‘nin amiral gemisi olarak kabul ettiği modellere acil bir düzenleme şart olmuştu. Sony‘nin hızla üzerinde çalıştığı ve Xperia XZ1 modellerinin kameralarında yaşanılan sorunların ortadan kaldırılması amacıyla bu güncellemenin özel olarak yayınlandığı bildirildi.

 

 

Sony gibi özellikle telefonlarının en kaliteli ve üstün kısımları kameraları olan bir marka için bu hem kötü hem de iyi olarak görülebilir. Telefonu öne çıkaran özellik kamera performansı olurken kameranın sorunlu olarak piyasaya sürülmesi büyük bir dezavantaj olarak göze çarpıyor.

Ancak firmanın olanca hızıyla bu problemleri çözmek adına bir güncelleme yayınlaması da bu konuya ne kadar özendiklerini gösteriyor. Bir çok kullanıcı için satış sonrası yazılım olarak cihazlara verilen destek, bir markanın tercih edilmesinde en büyük etkenlerden biri olarak kabul ediliyor.

400 MB boyutundaki bu özel güncelleme ile hem güvenlik yamaları yapılıyor hem de kamera uygulamasının sorunları çözülüyor. Ülkemizdeki Xperia XZ1 kullanıcılarının da bu güncellemeyi yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bunun için cihazınızdan manuel olarak güncellemeleri kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler: , , , ,
Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)