Android P ile Metin Seçmek Daha Kolay Olacak

Fahri Gün 07 Tem 2018 Mobil 582  0

Android P işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdüren Google, Android P Büyüteç isimli bir fonksiyonunu da hazırlıyor. Bu fonksiyon sürekli geliştiriliyor. Büyüteç için eklenen yeni özellikle birlikte artık telefondan metin seçmek çok daha kolay olacak.

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Android için sürekli yeni sürümler hazırlanıyor. Android Nougat ve Android Oreo’dan sonra şimdi de Android P 9.0 geliyor. Söz konusu işletim sistemi sürümü bazı yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan biri kuşkusuz Android P Büyüteç özelliği. Bu özellik, Android telefon üzerinden yapılan kopyala yapıştır fonksiyonlarında da artık kendisini gösterecek.

Bazı internet sitelerinde yazılar çok ufak oluyor veyahut farklı bir nedenle yazıyı parmağınızla seçmekte zorlanıyorsunuz. İşte bu sebeple Google, Android P Büyüteç özelliğini kullanıma sunarak bunu bir nebze kırıyor. Özelliğin çalışma prensibi şu şekilde:

Büyüteç fonksiyonu sadece metin seçerken işe yarayan bir özellik olmayacak. Aynı zamanda fotoğrafları büyütmek için de kullanılabilecek. Böylece internet ortamında gördüğünüz fotoğrafları net olarak anlamlandırabileceksiniz.

Yeni Android sürümü Ağustos ayında gelebilir

Artık yeni Android sürümüne çok az bir zaman kaldı. Android P 9.0 sürümünün Ağustos ayı içerisinde tamamiyle hazır edilmesi beklenmekte.

Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)