Android Cihazda Kasma Sorununu Giderme Yöntemleri

Fahri Gün 21 Ağu 2020 Mobil 593  0

En çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android’de kasma sorununun nasıl çözülebileceği konusuna detaylı olarak değiniyoruz.

Android işletim sisteminde kullanıcıların sık karşılaştığı sorunlardan biri uygulamaların geç açılması ve verilen komuta geç yanıt verilmesidir. Bu durumda uygulanabilecek bazı yöntemler vardır.

Önbellek ve Uygulama Temizliği

Android işletim sistemli cihazlar yapı itibariyle önbellek çöplüğüne dönebiliyor. Bu gibi durumlarda önbellek temizliği uygulamak cihazı ferahlatabiliyor. Aynı şekilde cihazda bulunan uygulamaları temizlemek de büyük fayda sağlayacaktır. Bu bağlamda kullanmadığınız uygulamaları silmenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda uygulamaların Lite yani hafif sürümlerini kullanmak da fayda sağlayacaktır.

Ekran düzenlemesi

Akıllı telefonunuzun ekranını düzenleyerek cihazın ekranının daha hızlı bir şekilde açılmasını sağlayabilir ve böylece kasma sorunlarının büyük oranda önüne geçebilirsiniz. Örneğin hareketli duvar kağıtlarını kullanıyorsanız bunları kaldırın veya hareketli duvar kağıdından vazgeçemiyorsanız Google Wallpapers uygulamasıyla hafif canlı olarak tanımlanan cihazı daha az yoran duvar kağıtlarını kullanın.

Pil otpimizasyonu

Şarj optimizasyonu uygulayarak cihazın hızlı şarj tüketimi sorununun önüne geçebilmeniz mümkündür. Bunun için arak planda çalışıp işlemciyi meşgul eden mobil uygulamaları temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda Ayarlar ekranı üzerinden Pil Ayarlarına girip hangi mobil uygulamanın ne kadar pil tükettiğini görüp ekstra bir düzenleme yapabilirsiniz. Ekran parlaklığını düşürerek ve arka planda çalışan uygulama sayısını düşürerek pil optimizasyonu sağlayabilirsiniz.

Resetleme

Eğer uyguladığınız yöntemlere rağmen hala sorun devam ediyorsa o halde kasma sorununu çözebilmek için resetleme yapabilirsiniz. Bunun için de cihazınızın ayarlarını fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu işlemi uygulamadan önce cihazınızın verilerini mutlaka yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.
Etiketler:
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)