1000 TL Altı En İddialı Mekanik Klavye Modelleri

Fahri Gün 05 Haz 2021 Genel 600  0

Bu içeriğimizde 1000 TL ve altı bütçeyle satın alabileceğiniz en iddialı mekanik klavye modellerine değinmekteyiz. İşte o klavyeler…

Mekanik klavyeler günümüzde oyunculara yönelik ekipmanlar olarak öne çıkmakta olup, aynı zamanda sık yazı yazan kişiler için de avantaj sağlıyor. Bu bağlamda yazarlar genellikle mekanik klavye tercihinde bulunuyor.

Mekanik klavyeler özellik ve tasarım konusunda dikkat çekmekte olup estetik görüntülerinin yanı sıra ergonomi olarak da avantajlı olabilmektedir. Mekanik klavyelerin dikkat çeken en büyük avantajlarından biri her tuşun kendi anahtarına sahip olması olup, anahtar yapısı en önemli noktalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Piyasada daha çok Cherry markasının ürettiği ürünleri görmekteyiz. Tıklanabilir anahtar modelleri yüksek ses çıkarmasının yanı sıra oyuncuların tercihi olabilir. Dokunsal anahtarlar ise yazı yazmaya daha uygun olup, doğrusal anahtarların sunduğu avantajlar ise daha çok rekabetçi oyunlarda öne çıkmaktadır.  

Peki oyuncular ve yazarlar için son derece elverişli olan mekanik klavyeler arasında 1000 TL ve altında rakamlardan satın alınabilecek en iyi modeller hangileridir? Haydi bir bakalım.

HyperX Alloy Origins

Kompakt tasarıma sahip olan klavye modeli RGB aydınlatmasıyla dikkat çekmekte olup, USB-Tip C kablolu desteğe sahip olan ürün HyperX markasının kendi mekanik anahtarlarını kullanıyor. Sahip olduğu tasarım yapısı sayesinde alandan tasarruf etme imkanı da sunuyor.

Keychron K6

Kablolu ve kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip olan klavye modeli hem yazı yazmak hem de oyun oynamak için son derece uygun bir model olup 50 milyon tuş ömrüne sahiptir. Gateron anahtar kullanmakta olan modelde yer verilen anahtar dokunsal yanıt süresine sahiptir. Modelde RGB aydınlatma da bulunmakta olup aynı zamanda 4000 mAh pil kullanılmıştır. Tamamen şarj olması 3 saati buluyor ve üç saatlik şarj ile 240 saate kadar kullanıyorsunuz fakat bu sürenin RGB çalışırken geçerli olmadığını, RGB çalıştığı süre zarfında 72 saat boyunca şarj olmadan çalışabildiğini belirtelim.

ASUS RAOS TUF Gaming K3

Önerebileceğimiz bir diğer model ASUS RAOS TUF Gaming K3 olup, 1000 TL altında satın alabileceğiniz iddialı klavye modellerinden biri olarak öne çıkıyor. 50 milyon basım ömrü sunan klavyenin RGb aydınlatması bulunmakta olup mıknatıslı bilek desteği ile ergonomi olarak öne çıkan bir ürün olarak dikkat çekiyor. Oyunlarla tam uyumlu olan RAOS TUF Gaming K3, ASUS kalitesiyle birleşen güçlü bir ürün.

Corsair Gaming K68

Mekanik klavye tarafında iddialı modellerden biri olan Corsair Gaming K68  mekanik oyuncu klavyesi, kablolu bağlantıya sahip ve tam boyutlu bir cihaz. Doğrusal anahtarı bulunuyor ve rekabetçi oyunculara yönelik olarak üretilmiş bir ürün. Üzerinde kırmızı LED bulunan Corsair Gaming K68 klavyesi, uzun ömürlülük konusunda da iddialı bir model.

PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)