ZTE Amerika Ambargosu Nedeniyle Kritik Bir Karar Verdi

Fahri Gün 09 May 2018 Mobil 350  0

Ünlü teknoloji şirketi ZTE, Kuzey Kore’ye donanım sattıktan sonra oldukça zor günler geçiriyor. Amerika tarafından yaptırıma maruz kalan ZTE şirketi, ambargoyu delmek için çaba sarfetsede bu çaba sonuçsuz kalıyor. 

Bugün ZTE tarafından alınan bir karar neticesinde önemli bir açıklama yapıldı. ZTE yetkilileri, ana işlevlerine bir süre için ara vereceğini ifade etti. Ancak işin tuhaf yanı bu süre belli değil. Yani ZTE için ciddi bir sıkıntı söz konusu.

İran ve Kuzey Kore’ye Amerikalı şirketlerin ürettiği donanımların bulunduğu cihazları satan ve bu nedenle ABD’yi epey öfkelendiren ZTE, şu an tabiri caizse çıkmazın tam ortasında. Bu olaylar aslında uzun bir zaman önce başladı ve ZTE için çeşitli mahkemeler yapıldı. Bu mahkemeler sonucunda suçlu bulunan şirket, buna rağmen kusurlu çalışanlarını işten çıkarmayınca çıkmaz daha da büyüdü. Yakın zamanda ZTE’nin dünya pazarından da uzaklaştırılması söz konusu.

Şirket şu an bu belirsizlik ortasında ve hamle yapıp yapmama konusunda kararsız. Ana etkinliklerin duraklatılması da bunun önemli bir göstergesi. Çin cephesinden geçtiğimiz günlerde gelen açıklamada ZTE’ye uygulanan ambargonun ve çeşitli yaptırımların kaldırılması istendi. İlerleyen süreçte konu hakkında neler yaşanacağı merakla bekleniyor.

Etiketler: , ,
Mate 10 Lite Modeline İlişkin Sürpriz Bir Güncelleme Yayınlandı
J7 Pro Modeline Dair Yeni Güncelleme Yayınlandı
Android Telefonunuzda Kullanabileceğiniz İkon Paketleri
Y9 2019 Modeline Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)