YouTube Bildirim Sistemi Hakkında Önemli Değişiklik

Fahri Gün 10 May 2018 İnternet 363  0

YouTube platformunda yeni bir güncelleme yapılacak. Artık YouTube uygulaması üzerinde kendinizi kontrol edebilmeniz daha kolay olacak. 

YouTube günümüzün en çok kullanılan video paylaşım platformu olarak dikkat çekiyor. İnsanlar YouTube üzerinde inanılmaz zaman geçiriyor. Uygulamasının dizaynı ve bildirim sistemi sayesinde adeta saatlerin farkında olmadan günü YouTube üzerinde geçirebiliyoruz.

Google, bu konuyu yeni bir güncelleme yaparak ele alıyor. Söz konusu güncelleme YouTube bildirim sistemini değiştiriyor. Artık YouTube üzerinde gütnün belli saatlerinde bildirimleri kapatabileceksiniz. Örneğin akıllı telefonunuzla o sırada başka bir işle meşgulseniz ve YouTube üzerinden bildirim alıp dikkatinizin dağılmasını istemiyorsanız bildirimleri belli saat aralıklarında kapatabileceksiniz.

Bu güzel özelliğin yanında aynı zamanda uygulama üzerinde çok fazla video izlediğinizde ‘Biraz ara ver’ şeklinde bir uyarı alabileceksiniz. Bu uyarının hangi zaman aralıklarıyla yapılacağını YouTube uygulamanızın ayarlarından siz belirleyeceksiniz. Böylece YouTube üzerinde çok fazla zaman geçirdiğinizde, akan zamanın farkında olmadığınızda bu uyarı sayesinde kendinizi dizginleyebileceksiniz.

Açıkçası Google, kişi YouTube üzerinde ne kadar fazla zaman geçiriyorsa gelirini de o ölçüde arttırabiliyor. Yani kullanıcıların uygulama üzerinde çok zaman geçirmesi Google’a zarar değil yarar getiriyor. Buna rağmen böyle bir hamle yapılması, kullanıcı deneyiminin gerçekten de önemsendiğini gösteriyor.

Etiketler: ,
Chrome Tarayıcısında Karanlık Modu Aktif Etme İşlemi
Facebook’ta Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Öğrenebilmenin Yolları
Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Chrome Tarayıcısında Bir Web Sayfasının Ön Belleğini Temizleme İşlemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)