Zoom’da Arka Plan Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 12 Şub 2022 Mobil 353  0

Zoom uygulamasında arka plan değişikliğini nasıl yapabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Popüler iletişim uygulamalarından Zoom üzerinde  kişiselleştirmeler yapabiliyorsunuz. Zoom arka planını değiştirme işlemi de yine uygulanabilecek olan özelliklerden biri olup, Zoom üzerinde arka planınızı değiştirerek kendinize özel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Zoom Windows ve MacOS üzerinde arka planınızı değiştirmek için ilk olarak Zoom uygulamasını masaüstü üzerinden açmanız gerekmektedir.

Zoom ekranında sağ üst köşede çıkan simgeye tıklayıp, hesabınızla alakalı bilgilerin görüldüğü bölümden Ayarlar seçeneğine giriniz. Ardından Ayarlar sekmesi içerisinden sol tarata çıkan listeden Arka Plan ve Filtreler yazısına tıklayınız. Çıkan ekranda da Sanal Arka Planlar seçebilirsiniz veyahut video filtreleri uygulayarak kamera ekranınıza belli başlı çerçeveler ekleyebilirsiniz.

Eğer Zoom tarafından sunulan resimleri beğenmez iseniz sağ kısımda yer alan + sembolüne tıklayıp bilgisayarınız üzerinden de resim seçebilirsiniz. Zoom uygulaması 16:9 ekranda 1280x720p veya Full HD çözünürlüğe sahip olan resimleri daha güzel gösterecektir.

Bilgisayarlarda nasıl yapıldığını anlattık. Android ve iOS’ta nasıl yapıldığından da bahsedecek olursak ;

Android ve iOS cihazlarda arka plan değiştirme yöntemi :

Zoom arka plan değiştirme işlemini akıllı telefonunuzda da yapabiliyorsunuz. Bunun için ilk etapta Zoom iOS ve Android sürümünü telefonunuzdan veya tabletinizden açınız ve sonrasında Zoom toplantı bölümünde çıkan Diğer seçeneğine ilerleyiniz. Ardından Sanal Arka Plan veyahut Arka Plan ve Filtreler kısmına dokununuz. Çıkan ekrandan seçeceğiniz resmi, arka planınız olarak belirleyiniz. Sonrasında Kapat seçeneğine ilerleyip toplantınıza dönüş yapınız.

Etiketler:
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)