WordPress Siteye Disqus Ekleme Yöntemi

Fahri Gün 08 Eyl 2017 Webmaster 688  0

WordPress scripte sahip internet adresinize nasıl Disqus ekleyebileceğinizi anlatıyoruz.

İlk olarak disqus.com’a girip kendimize bir üyelik açalım. Üyelik açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan minimize profil resmimize tıklayalım ve ardından Add Disqus to Your Site linkine tıklayalım. Buradan site adresi, side adı, mail gibi bilgileri dolduralım ve devam edelim. Üyeliğimizi mailimize girerek aktif edelim.

Ardından WordPress sitemizin admin paneline girip Eklentiler > Yeni Ekle alanına girelim ve Disqus yazalım. Karşınıza çıkan Disqus Comments eklentisine tıklayın ve eklentiyi kurup etkinleştirin. Ardından Admin panelinde sol kısımda Yorumlar > Disqus girelim. Buradan Upgrade butonunu seçelim. Eklenti sizden Disqus giriş bilgilerinizi isteyecek. Disqus giriş bilgilerinizi de girmenizin ardından eklentiniz aktif olacak herhangi bir konuya girerek kontrol edebilirsiniz.

Disqus eklentisini kurmanızın ardından artık yapılan yorumlar admin  paneline değil Disqus panelinize düşecek. Disqus sitesine girerek admin ayarlarından gelen yorumları inceleyebileceksiniz. Eğer küfürlü yorum veya reklamlı yorumlar görürseniz IP ban atabiliyorsunuz. Bu da eklentinin güzel bir özelliğidir. Söz konusu eklenti sadece WordPress sistemlerde değil pek çok scriptte uygulanabiliyor. Bu da uygulamayı daha evrensel bir hale getiriyor.

Etiketler: ,
WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)