Lightshot İle Ekran Görüntüsü Alma

Fahri Gün 07 Eyl 2017 Teknoloji 764  0

Lightshot isimli uygulama ekran görüntüsü alma konusunda size pratik ve özelleştirilebilir seçenekler sunuyor. Yeni yazımızda Lightshot ile ekran görüntüsü almayı anlatıyoruz.

Lightshot, ekran görüntülerini pratik bir şekilde sosyal medyada veya bir internet sitesinde paylaşmaya, bilgisayara kaydetmeye yarıyor ve üstelik bunu yaparken ekranın tamamını değil belli bir kısmını kırparak yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulamanın en önemli fonksiyonu ise çok pratik bir uygulama olması yani neredeyse hiç zamanınızı almıyor aksine size zaman kazandırıyor.

Lightshot ücretsiz bir uygulama ve resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra minimize olarak arka planda çalışıyor. Bir ekran görüntüsü elde etmek istediğinizde klavyenizden Print Screen tuşuna basıyorsunuz ve ardından aşağıdaki gibi bir görüntü geliyor;

Yukarıda gördüğünüz gibi bir kişi YouTube videosu izlerken klavyesinden Print Screen tuşuna basmış ve Lightshot ayarı önüne gelmiş. Alt ve sağ menülerde görüldüğü gibi pek çok seçenek var. Bu seçenekler internette resmi hızlı bir şekilde paylaşabilmenizie yarıyor veya hemen masaüstünüze kaydetmenize yarıyor. Aynı zamanda resmin üzerine bir şey yazmak isterseniz veya bir kısmını silmek isterseniz sağ menüdeki seçeneklerden bunu kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Eğer kırpmak istediğiniz alanı arttırmak istiyorsanız da kutucuğun kenarlarından büyültebiliyorsunuz.

Etiketler:
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)