Windows 8 İçin Özel Hızlandırma Yöntemleri

Fahri Gün 16 Eyl 2017 Bilgisayar 503  0

Windows 8 işletim sistemini kullananlar için sistemlerini hızlandırabilecekleri ipuçları veriyoruz.

İlk olarak sisteminizdeki donanımların güncel olmasına özen gösterin. Donanımların driver güncellemelerini eksiksiz olarak yerine getirin. Ardından stabil çalışan uygulamalar dışında kalan sorunlu, sürümünüz ile tam uyumlu olmayan uygulamaları bilgisayarınızdan kaldırın.  Özellikle arka planda çalışıp pek kullanmadığınız programları kaldırınız.

Hızlı Başlatmayı Açın

Windows 8 işletim sisteminizde hızlı başlatma özelliğini aktif hale getirin. Bunun için sistem ayarlarına girin. Sistem ayarlarında alt kısımda Hızlı Başlatmayı Aç şeklinde bir yazı göreceksiniz. Yazının başında yer alan kutucuğu işaretleyin ve kaydedip çıkın.

Varsayılan Programlar Ayarlarını Yapın

Varsayılan programlarınızı ayarlamanız oldukça işinize yarayacak.  Ara kısmından Varsayılan Programlar yazıp ilgili bölüme gidin. Varsayılan Programlar alanından Varsayılan Programlarınızı Ayarlayın seçeneğine giriş yapın ve ardından karşınıza çıkan uygulamalar listesinden varsayılan ayarlamalarınızı dosya türlerine göre gerçekleştirin. Bu özel arayüze sahip Windows 8 işletim sisteminizi biraz rahatlatacak.

Bilgisayarı Daha Hızlı Kapatmak

ALT+F4 klavye kombinasyonu ile Windows 8 bilgisayarınızı çok daha hızlı kapatabilirsiniz.

Canlı Kutucukları Deaktif Hale Getirin

Windows 8’in bildiğiniz gibi kendisine has metro tasarım girişi bulunuyor. Bu giriş ekranında çok sayıda hareketli kutucuk olabiliyor. Bu kutucukları kapatıp işletim sisteminizi birazcık daha hızlandırabilirsiniz. Bunun için kapatmak istediğiniz kutucuğun üzerine sağ tıklayın ve kapat işaretini seçin.

 

Etiketler: ,
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O
Bilgisayar Kullanıcıları Açısından Sağlığı Koruyabilmek İçin İpuçları
Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi
Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)