WhatsApp Sesli Arama Yapmak ve Sesli Arama Ayarları

Fahri Gün 28 Eyl 2017 Mobil 577  0

WhatsApp uygulamasında sesli aramayı nasıl yapabileceğinizi ve bazı sesli arama ayarlarını detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

WhatsApp üzerinde sesli arama eskisine göre çok daha gelişti ve artık insanlar operatörlerin tanıdığı konuşma paketlerine pek ihtiyaç duymuyorlar. WhatsApp üzerinden internet bağlantınızın olduğu her yerde ücretsiz sesli aramalar yapabiliyorsunuz. Tabii bu aramalar internet kotanızdan götürmekte yani ücretsiz derken sadece özel bir ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Onun haricinde konuşmalar yine internet paketinizden harcamakta fakat operatörlerin tanıdığı dakika paketleri ile kıyaslandığında ciddi oranda tasarruf sağlamakta.

WhatsApp sesli arama yapmak için;

Sesli arama yapmak için ilk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve sesli aramak istediğiniz kişinin üzerine tıklayıp sohbet ekranına geçin. Üst kısımda telefon işareti göreceksiniz. O işarete tıkladığınızda karşı tarafı sesli aramış olacaksınız.

Sesli arama yapmak için farklı bir yöntem daha var; WhatsApp’ı açtığınızda yukarıda bulunan Aramalar sekmesine geçiş yapın. O sekmeden sağ alt köşede bulunan yeşil telefon ve + işaretine dokunun ve karşınıza çıkan listeden aramak istediğiniz kişinin üzerine dokunarak aramayı başlatın.

WhatsApp Sesli Arama Ayarları

WhatsApp’da arama ayarları yapmak için uygulamaya girdikten sonra Ayarlar alanına geçiş yapın. Ayarlar alanından  Veri Kullanımı alanına girin. Veri Kullanımı kısmının en altında Düşük Veri Kullanımı yazısının yanında bulunan tiki işaretleyin ve uygulamayı yeniden başlatın. Bu özellik, sesli aramalarınızdaki veri miktarını azaltacak. Yalnız bunun çözünürlük düşüklüğüne neden olabileceğini baştan söyleyelim.

Etiketler: ,
Snapdragon 865 Çıkış Tarihi Sızdırıldı!
Mi 9 Lite Modeli Ülkemizde Satışta
En Fazla İndirilen Mobil Yazılımlar
Android Tarafında Tercih Edilebilecek Akıllı Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)