Red Alert 2 Windows 10 Sorununu Çözme Yöntemi

Fahri Gün 21 Eyl 2020 Bilgisayar 218  0

Yeni içeriğimizde Red Alert 2 oyunu ile ilgili olarak Windows 10’da meydana gelen sorunların nasıl çözülebileceğine değiniyoruz.

Red Alert 2, gerçek zamanlı strateji oyunları arasında önemli bir yere sahip olan bir video oyunu ancak Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlarda oynarken ekranda takılma, siyah ekran ve benzeri pek çok sorun meydana gelmesi sebebiyle oyuncuların Red Alert 2 keyfi ciddi anlamda bozulmakta. Ancak bu sorunların çözümsüz olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Windows 10 işletim sisteminde Red Alert 2 oyunu ile alakalı meydana gelen sorunların çözümü için uygulanabilecek yöntemleri hemen izah edelim:

İlk olarak oyunu uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyin. Bunun için bilgisayarınızdaki Red Alert 2 klasörünü bulup açın ve klasörde yer alan gamemd.exe dosyası üzerine sağ tıklayıp menüden Özellikler seçeneğine sol tıklayın ve ardından Uyumluluk sekmesine girip Bu Programı Uyumluluk Modunda Çalıştır seçeneğini onaylayıp ve Windows XP olarak seçip onaylayın.Onaylamak için Uygula, ardından da Tamam butonlarına tıklayın. Ardından bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar oyunu çalıştırın.

Sorun giderici yöntemi

Uygulayabileceğiniz diğer yöntem Sorun Giderici aracını çalıştırmaktır. Bunun için ilk olarak Başlat menüsüne girin ve Ayarar butonuna tıklayın. Ardından Güncelleştirme ve Güvenlik menüsünü açıp sol sütundan Sorun Gider sekmesini açın. Sorun Gidericisi çalıştırıp açılan ekrandan Red Alert 2 seçimi yapıp onaylayın. İşlem tamamlanınca bilgisayarınızı yeniden başlatın.

EA Origin üzerinden ayar yapma yöntemi

Uygulanabilecek bir diğer yöntem olarak da EA Origin’I açın ve ardından Oyunlarım sayfasına girin. Buradan da Red Alert 2 satırını bulup üzerine sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine girip çıkan ekrana Win yazıp Entera basın. Ardından Disable Origin in Game for this game seçeneğine tıklayıp OK butonuna tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Söz konusu sorun hala çözülmediyse aşağıdaki yorum bölümünden destek isteyebilirsiniz.
Etiketler: ,
Bilgisayara Virüs Bulaşıp Bulaşmadığını Anlama Yöntemi
Bilgisayarın RAM’i Algılamaması Sorununun Çözümü
Windows XP’yi Efsane Yapan Özellikler
ASUS TUF Gaming Dash F15 Modeli Resmen Tanıtıldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)