Nokia 3310 Efsanesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 22 Eki 2017 Mobil 800  0

Nokia 3310, cep telefonları için öyle bir devrim yarattı ki günümüzde hala çok konuşulan bir model. Bu içeriğimizde sizler için Nokia 3310 hakkında ilginç bilgiler derledik. Yer yer de günümüzün akıllı telefonları ile karşılaştırmasını yaptık.

Nokia 3310, 2000 yılında piyasaya sürülmüştür. Geçtiğimiz günlerde bir teknoloji sever, telefonu 17 yıldır kullandığını kanıtlamıştır. Bu bilgi, ürünün ne kadar uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.

Nokia 3310’un konuşma süresi günümüzün akıllı telefonlarından çok daha fazladır. Aynı zamanda mesaj yazarken bir akıllı telefona göre daha fazla karakter yazmanıza izin verilir. Bir diğer ilginç bilgi de Nokia 3310’un açılış hızının akıllı telefonlara oranla çok daha yüksek olmasıdır. Telefon, yaklaşık 8 saniyede açılıp hazır hale gelmektedir. Günümüzün akıllı telefonları için ise bu süre 10 saniye üzerindedir. Sağlamlık açısından eline su dökülemeyen Nokia 3310, akıllı telefonlara oranla çok daha sağlamdır. Kasti olarak fırlatsanız bile en ufak zarar görmediğini dahi gözlemleyebilirsiniz.

Gelmiş geçmiş en fazla satan cep telefonudur. 100 milyondan fazla satmıştır. Aynı zamanda Nokia 3310 ile özdeşleşen namıdeğer Snake oyunu da dünyanın gelmiş geçmiş en fazla oynanan oyunudur. Türkiye’de Türkçe karşılığı olan Yılan oyunu olarak bilinir. Yılanımız beslendikçe büyüyecek ve uzayacaktır. Böylelikle oyunu belli bir kısımdan sonra oynamak çok zor hale gelir. Bu basit oyun hem tetrislerin hem de Nokia 3310’un vazgeçilmezlerinden olmuştur.

Nokia 3310, kullanıcısına zil sesi ayarlayabilme imkanı sunan ilk cep telefonudur.Aynı zamanda online mesaj gönderme imkanı sağlayan ilk cep telefonu da yine Nokia 3310’dur. Telefonun öne çıkan çok önemli bir özelliği daha vardır; Tuğla büyüklüğünde ve şeklinde telefonlardan çok daha farklı bir tasarım olarak ortaya çıkarılmış, daha ufak ve ele oturan yapısı ile pek çok otoriter tarafından teknolojinin yeni yüzü olarak gösterilmiştir.

 

Etiketler:
Zoom Toplantılarını Kaydetme Yöntemi
Realme 7i İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)